• Reklam
Reklam

Jeff Bezos'un Serveti 200 milyar Doları Aştı

Dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos'un rekor kıran parası açıklandı, Bill Gates ve Elon Musk kıskançlıktan çatladı Amazon'un kurucusu ve Jeff Bezos'un kişisel serveti 200 milyar doları aştı. Bezos 200 milyar dolar servete ulaşan ilk insan olmayı başardı.

Reklam
Jeff Bezos'un Serveti 200 milyar Doları Aştı
28 Ağustos 2020 - 06:48
  • Reklam

Amerika merkezli e-ticaret şirketi Amazon'un sahibi ve dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos  Pandemi sürecinde servetine servet kattı. Forbes'ta yer alan habere göre, Bezos'un kişisel serveti 200 milyar doları aştı. Aynı habere göre, Bezos 200 milyar dolar servete ulaşan ilk insan olmayı başardı.

Bezos'un kişisel servetindeki bu artış Amazon hisselerinde yaşanan yüzde 2'lik artış sonrası yaşandı. Amazon hisselerinin çarşamba öğleden sonra yüzde 2 oranında artmasıyla birlikte Bezos’un de net serveti 4,9 milyar dolar artarak 200 milyar doları geçti.  

Bezos bu artış sonrası yaklaşık 205 milyar dolarlık servetin sahibi oldu. Bezos’un ardından dünyanın en zengin kişisi 116,1 milyar dolarlık servetiyle Bill Gates oldu. 1 Ocak 2020’de kişisel serveti yaklaşık 115 milyar dolar olan Bezos, aradan geçen 8 aylık süreçte servetine yaklaşık 90 milyar dolar daha eklemeyi başardı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com