• Reklam
Reklam

Paterson İtfaiyesi'nin Büyük Kahramanlığı

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletine bağlı Paterson kentinde, itfaiye ekipleri yanan bir binada uyuyan 2 kişiyi kurtardı.

Reklam
Paterson İtfaiyesi'nin Büyük Kahramanlığı
03 Mayıs 2021 - 17:44
  • Reklam
Kentin kamu güvenliği müdürü Jerry Speziale'nin aktardığına göre, itfaiyeciler Pazar sabahı 81 Berkshire Caddesi'nde yanan bir binadan uyuyan iki kişiyi sağ salim kurtardı.

Her iki kişi de, 81 Berkshire Caddesi'ndeki binanın ikinci katında bulunuyordu.

Yangın, 81 Berkshire Caddesi'nin dış tarafında bulunan bina ile park halindeki bir minibüs arasında başladı. Alevler yapıya ve minibüse doğru yayılıyordu ki, Paterson İtfaiyesi olay yerine 06:49 sularında gelen ihbar üzerine yetişti.

Yangın, 83 ve 85 Berkshire Caddesi'ne de yayıldı. Yangının seviyesi üçüncü alarma ulaştı.

PFD ekipleri (Paterson İtfaiyesi), çevre sakinlerini tahliye ederek, hızla yayılan yangından kurtardı. İtfaiye şefi Brian McDermott, ekipleri tarafından yangının hızlı bir şekilde söndürülmesinin, binadaki hafif yapı malzemelerinin çökmesini önlediğini söyledi.

Olayda yaralanan ya da ölen hiç kimse olmazken, evlerinden tahliye edilen 6 kişiye Amerikan Kızıl Haçı tarafından yardım ediliyor. Kurtarılan 2 kişinin ise uykuda her şeyden habersiz oldukları kaydedildi.

Yangının sebebi ise araştırılıyor.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com