• Reklam
Reklam

Peker'in Konuşmasının Ardından Savcılık Harekete Geçti

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Atilla Peker'in dilekçesinin ardından gazeteci Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Reklam
Peker'in Konuşmasının Ardından Savcılık Harekete Geçti
03 Haziran 2021 - 12:42
  • Reklam
Türk Toplumu değerli üyelerimizden Demirhan Tunc’u maalesef 1 Haziran, 2021 de kaybetmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, geride kalan ailesine, akrabalarına, dostlarına ve yakınlarına başsağlı dileklerimizi sunarız.

Merhum Demirhan Tunc, cok sevdigi Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker'in ifadeleri sonrası gazeteci Kutlu Adalı'nın Kıbrıs'ta öldürülmesiyle ilgili iddialarla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, "Atilla Peker adlı şahsın Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla Cumhuriyet Başsavcılığımıza gönderdiği 'Gazeteci Kutlu Adalı'nın Kıbrıs'ta öldürülmesi' olayına ilişkin çeşitli iddialar içeren dilekçesinin teslim alınması ve yapılan ilk değerlendirme sonucu iddiaya konu suçlarla ilgili Türk adli makamlarının soruşturma ve kovuşturma yapmasının Türk Ceza Kanunu hükümleri uyarınca olanaklı olduğu kanaatine varılması üzerine dilekçe içeriğinde bahsi geçen suç iddialarıyla ilgili derhal soruşturma başlatılmıştır.

Soruşturma kapsamında cinayet olayının gerçekleştiği KKTC adli makamlarından ihtiyaç duyulan bilgi ve belgelerin temin edilmesi amacıyla gereken yazışmaların yapılması ve yine ülkemiz dahilinde bulunan muhtemel delillerin temini ile dilekçe sahibinin ayrıntılı beyanının alınması için çalışmalara başlanmıştır." denildi.

PEKER'DEN YENİ TWEET

Öte yandan soruşturma kararının ardından Sedat Peker Twitter'dan açıklama yaptı. Peker "Kardeşim Atilla PEKER Anadolu Örgütlü Suçlar Savcılığının daveti üzerine polislerin takibinde olarak yoldadır. Konu Kutlu Adalı cinayeti. Daha ne davalar açılacak göreceksiniz. Bir tripoda, kameraya yenileceksiniz" dedi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com