• Reklam

Robinson Crusoe Adasında Ayyıldızlı Bir Gezgin

Genç Türk gezginlerden Salih Taysi, Şili'de bulunan Robinson Crusoe adasında Ay yıldız tişörtü giymiş birini görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Salih Taysi o gezginle olan diyaloğunu ABDPOST.COM'un acar muhabiri Emre Özcan'a anlattı.

Reklam
 Robinson Crusoe Adasında Ayyıldızlı Bir Gezgin
04 Nisan 2021 - 17:12
  • Reklam
Dünyanın bir çok ülkesini gezen Salih Taysi, Şili'de Robinson Crusoe adası olarak bilinen adaya gitti. Sahilde gezerkeni bir masada oturan Ay yıldızlı tişörtlü birini görünce şaşkınlığını gizleyemeyen Taysi, adamın yanına giderek "Ben Türküm, Tişörtün güzelmiş, hikayesini dinlemek isterim." dedi.

Adada ilk kez bir Türk gördüğünü ifade eden Şilili gezgin Kenneth, Anadolu'da turist görmüş gariban köylü gibi hayranlıkla Türkiye'yi anlattı. Türkiye'yi çok sevdiğini dile getiren Şilili gezgin, "Türkler çok iyi insanlar. Avrupa turu yaptık, İtalya'ya, Yunanistan'a çevresindeki diğer ülkelere gittik. Sonra Türkiye'ye geldik. Türkler çok misafirperver." diyerek Türkiye'yi anlattı. 
Türkiye'yi överek anlattığını dile getiren Taysi, "İnsan böyle kişilerle karşılaşınca, Milliyetçilik duyguları kabarıyor. Bir kez daha ülkemle gurur duydum. İyi Türk'üm dedim.  Adam İtalyanları şöyle, Yunanlar böyle diyor ama Türkler harika. dedi." diye konuştu.
 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com