• Reklam
Reklam

Salma Hayek: 'Frida Uğruna Tacize Katlandım'

Meksikalı Hollywood yıldızı Salma Hayek de tacize uğradığını açıklayan ünlüler kervanına katıldı.

Reklam
Salma Hayek: 'Frida Uğruna Tacize Katlandım'
10 Haziran 2021 - 20:49
  • Reklam
Meksikalı ressam Frida Kahlo'nun hayatını anlatan 2002 yapımı 'Frida' filminde başrol oynayan Salma Hayek, filmin dağıtımcısı Harvey Weinstein'in kendisiyle seks yapma isteğini reddettiğini daha önce açıklamıştı. 54 yaşındaki Hayek 'InStyle' dergisinin son sayısında yer alan röportajında, Weinstein'i reddedince, kendisini filmden atmakla tehdit ettiğini söyledi.

Şu an evli ve bir çocuk annesi olan oyuncu şöyle devam etti: "Weinstein olayını neden daha önce açıklamadığımı sorguluyorum. Tepki göstermiştim ama kamuoyuna duyurmada 'Neden cesaretim yoktu?' diye soruyorum. Ama şu anda da söyleyebilirim ki, Frida Kahlo'nun mirasını ve Meksika kültürünü onurlandıran bir filmde olmak için Weinstein'e katlandım. Frida benim için feminist bir ifadeydi ve çığlık atma şeklimdi. Weinstein'in bu çığlığı bastırmasına izin veremezdim."

Weinstein'in, kendisini de cinsel istismara kalkıştığını 2017 yılında itiraf etmişti. Geçtiğimiz sene işlediği tüm cinsel saldırı suçlarından yargılanıp 23 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Şu an Amerika Birleşik Devletleri'nde hapiste.

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com