• Reklam
Reklam

Sebahattin Girgin: Kibariye beni dolandırdı!

ABONE OLKibariye’nin evinin satılık olduğunu yakın bir arkadaşının vasıtasıyla öğren

Reklam
Sebahattin Girgin: Kibariye beni dolandırdı!
27 Mayıs 2021 - 06:00
  • Reklam
ABONE OL

Kibariye’nin evinin satılık olduğunu yakın bir arkadaşının vasıtasıyla öğrendiğini söyleyen Sebahattin Girgin, "Bodrum’da yaşayan yakın bir arkadaşıma eve bakmasını rica ettim. 'Ev çok güzel kaçırma' deyince, Kibariye'yle masaya oturduk" dedi.


"OKUMAM, YAZMAM YOK" DEMİŞ

"Yaptığımız protokol bizim ön sözleşmemiz, hepsi bende mevcut. Eşimle beraber Kibariye Hanım'ın kendi evine gittik. Elimde noterin kendi el yazısıyla belgesi var. 'Benim okumam, yazmam yok' dedi. Noter bunu kendi el yazısıyla yazdı, Kibariye Hanım'ın da imzası var. Bu işlemler sonrası ödeme yaptık, sözleşmede hepsi yazıyor. Evi bana sattığına dair noterin kendi imzası, satış vekaletiyle beraber elimde..."


"Ali Bey'in 'Hiçbir alacağım kalmamıştır, tüm alacaklarımı almışımdır' diye imzaladığı belge elimde. Yatırdığım para dekontları elimde. Özellikle açıklamalara şunları yazdım, 701 ada 33 parsel Kibariye Küçükbalçık adına eft yapılmıştır. Yani ev karşılığı. Bunun haricinde Audi marka bir arabayı Kibariye Hanım'a vermiştim, o da götürüp kendi kızının adına noterden satış yapmış. Onun evrakları da burada..."


"BENİ ŞİKAYET ETTİLER"

"Adamlar kapıyı kırıp evime 120 bin TL zarar verdiler. Eşyaları alıp götürüyorlar. Sonrasında gelip 'biz kiracıyız, elimizde kira kontratımız var' dediler. Ali Bey'le anlaştık, 'evin masrafları benden' diye. Adamların masraflarını ödemedi, adamlar da gitti beni Bodrum Kaymakamlığı'na şikayet etti. 'Kira ödememiz yapılmış, alamıyoruz. Evi satmış, biz mağduruz, evimizi teslim edin ya da paramızı verin' diye. Beni, Kibariye Hanım ve Ali Bey'i şikayet etmiş..."


"KİBARİYE İLE RESİMLERİMİZ"

"Kibariye Hanım, 'Sebahattin Girgin’i hiçbir şekilde tanımıyorum, evimi gasp etmiş emlakçıdır' demiş. Bu, Kibariye Hanım'la olan resimlerimiz. Bana 'can kardeşim' diye hitap eden hanımefendinin resimleridir. Beni gidip Bodrum Emniyeti'ne şikayet etti. 'Evimi gasp ettiler diye emlakçı olduğu için noter vekaleti verdim' demiş. Bu yeri bana satan Serkan Yarımay ve Rahmi Çakır..."


"BENDEN HARAÇ İSTİYORLAR"

Evi başka alıcılara satmaya çalıştıklarını söyleyen Sebahattin Girgin şöyle konuştu:
"Bankanın ödemesini yapmaya gittim, 'satış vekaletiyle olmuyor. Kibariye Hanım bankaya dava açtığı için şahıslar olmuyor. Kendisi olacak ya da senin avukatına yetki vermesi gerekir' dediler. Ali Bey'e durumu anlattım. 'Ben gelemiyorum, eşim hasta, avukatımıza yönlendireyim' dedi. Arayıp randevu aldım..."


"Ahmet Serin diye bir arkadaş gelip talip oldu buraya. Onun evinde hep beraber oturup anlaştık Kibariye Hanım ve Ali Bey'le beraber. Sonra Ahmet Bey ve Ali Bey benim arkamdan iş çevirmişler. Bana vermesi gereken imzayı Ahmet Bey'e verip evi satmış. Banka bana yazı vermiş 'Bu parayı öderseniz biz size evi vereceğiz' diye. Kibariye Hanım vekaletimi iptal etmiş, tapumu alabiliyorum. Ali Bey ve Ahmet Bey 'seni öldüreceğiz' diye tehdit eti. Onları şikayet ettim."Source : milliyet.com
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com