• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Serdar Bilgili New York'ta Coca Cola Binasını Aldı

Türk iş adamı Serdar Bilgili, ortağı Michael Shvo ile birlikte New York 5. Cadde'deki Coca-Cola binasını 955 milyon dolara satın aldı.

Reklam
Reklam
Serdar Bilgili New York'ta Coca Cola Binasını Aldı
01 Ekim 2019 - 20:25 - Güncelleme: 01 Ekim 2019 - 20:38
Reklam

Bloomberg’ün haberine göre; Deutsche Bank ve Alman emeklilik fonu BVK projeye finansman sağlıyor.

Bina 1983 yılından geçen yıla kadar Coca-Cola'nın bünyesinde bulunuyordu.

Konuyla ilgili Bilgili Group ve Shvo  tarafından açıklama yapılmadı.

SERDAR BİLGİLİ KİMDİR?

1963 yılında İstanbul'da dünyaya geldi.

İlk öğretimi Ataköy İlkokulunda, orta ve liseyi ise Robert Kolej'de tamamladı. Yüksek ögretimi için Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) giden Serdar Bilgili, Redlands Üniversitesi'nde (Redlands, California) İşletme dalında eğitim gördü. ABD'deki eğitimini tamamladıktan sonra, 1983 yılında Viyana'da Birleşmiş Milletler'de bir sene staj yaptı. 1984 yılında Türkiye'ye dönüp iş hayatına atılan Serdar Bilgili'nin hali hazırda tekstil, inşaat ve turizm alanlarında faaliyet gösteren şirketleri bulunmaktadır.

Serdar Bilgili'nin BJK'daki yöneticilik kariyeri ise 1992 yılında BJK Yönetim Kurulu'na seçilmesiyle başladı.1992-98 yılları arasında aralıksız olarak Süleyman Seba başkanlığındaki BJK Yönetim Kurullarında görev alan Bilgili, bu süre zarfında Genel Sekreterlik ve Basın Sözcülüğü görevlerinde bulundu.Serdar Bilgili, 31 Mart 2002 günü rekor sayıda üyenin oy kullandığı seçimde yeniden Beşiktaş Kulübü başkanlığına seçildi, 2 yıl sonra 2004 yılında görevinden istifa etti. Serdar Bilgili Ebru Ipekci ile evlenmiş ve boşanmıştı. Bu evlilikten Lal Bilgili adında bir kızı vardı.

Nisan 2013’te Fransız model sevgilisi Amelie Latournald sayesinde 50 yaşında ikinci kez baba oldu. Serdar, ünlü haber sunucusu Nazlı Çelik ile 2015 yılında 14 Şubat Sevgililer Günü'nde Madrid'de evlenmiş, altı ay sonra da boşanmıştı."

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com