• Reklam
Reklam

Sevgilisini Öldürmek İsterken Yakayı Ele Verdi

ABD'de, gururuna yediremediği için kendisinden ayrılan kadını öldürmek isteyen adamın planı, kendi sonu oldu.

Reklam
Sevgilisini Öldürmek İsterken Yakayı Ele Verdi
09 Nisan 2021 - 11:32
  • Reklam
Independent'da yer alan habere göre, ABD'nin Missouri eyaletinde yaşayan 46 yaşındaki Jason William Siesser, yasadışı ürünlerin satın alınabildiği özel bir tarayıcı aracılığıyla bağlantı kurulan bir siteden, kendisinden ayrılan kadını öldürmek istediği için iki kez 'dimetil cıva' alma girişiminde bulunduğunu polise itiraf etti.

Sadece bir damlası bile son derece ölümcül olan dimetil civayı Siesser, ilk kez 2018 yılında almayı denemiş ve bedelini Bitcoin ile ödemek istemişti.

Girişimi başarısız olan Siesser, bir ay sonra tekrar 10 mililitrelik üç kimyasal madde satın almaya çalışıp, 150 dolar değerindeki tutarı yine Bitcoin ile ödemeye çalışınca bir kez daha başarısız oldu. Bunun üzerine, iki kez kimyasal silahlar satın almaya çalıştığı için ABD Adalet Bakanlığı'nın radarına girdi. Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre, bu kadar kimyasal madde ile 300 kişinin öldürülmesi mümkün.

ABD Bölge Mahkemesinde uzaktan görülen davada, Siesser'in şartlı tahliye edilebilme imkânı söz konusu olmaksızın 12 yıl hapis cezasına çaptırılmasına karar verildi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com