• Reklam

Signal'den Facebook'a Gizlilik Ayarı

Mesajlaşma uygulaması Signal, yayınladığı mesajda, Facebook'a gizlilik göndermesi yaptı.

Reklam
Signal'den Facebook'a Gizlilik Ayarı
11 Ocak 2021 - 03:53
  • Reklam
Türkiye, WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesini konuşuyor. Kullanıcılardan verileri paylaşma izni isteyen WhatsApp'a tepki olarak, alternatif mesajlaşma uygulamalarına geçiş yaptı. WhatsApp'ın aldığı kararın ardından kullancılar cihazlarına, Telegram, Bip ve Signal uygulalarını indirdi. Bu uygulamalardan Signal ise, Facebook'un App Store'daki reklamına tepki gösterdi. Signal, reklama tepkisinin ardından açıklamasına ufak bir not düştü.

Bir anda popülerlik kazanan Signal'in resmi Twitter hesabından bir paylaşım yapıldı. Signal, paylaşımında Facebook'un yaptığı reklam hamlesine tepki göstererek önemli bir açıklama yaptı.

Signal'in Açıklaması:
"Facebook muhtemelen reklamları satın almaktan daha çok satmak konusunda rahat gözüküyor ama insanlar App Store'da 'Signal' araması yaptığında en iyi sonuç olmak için yapmaları gerekeni yapacaklardır.
Not: Signal'de asla reklam olmayacak çünkü verileriniz bizim değil, sizin ellerinizde."

Signal tarafından yapılan paylaşımda, Facebook, App Store'daki 'Signal' aramasının sonuçlarına Messenger uygulamasının reklamını koymuş durumda. Böylece kullanıcılar 'Signal' uygulamasını arattıkları zaman karşılarına asıl uygulama değil, Facebook'un uygulaması çıkıyor.

Signal'i kullancılara Elon Musk tavsiye etmişti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com