TADF’a Cemil Kahyaoğlu da Aday

TADF'a Cemil Kahyaoğlu da Aday

Amerika Birleşik Devletleri’nde Türk Derneklerin çatı kuruluşu olan TADF (Türk Amerika Dernekler Federasyonu) Başkanlığına sevilen bir isim aday oldu. Yıllardır sosyal çalışmaları ile dikkat çeken ve bir dönem Türk Amerikan Giresunlular Derneği Başkan Yardımcısı olarak görev yapan İşadamı Cemil Kahyaoğlu 7 dernek tarafından 25 Haziran tarihinde yapılacak federasyon başkanlığına aday gösterildi.

11 Haziran 2018 - 04:28 - Güncelleme: 13 Haziran 2018 - 10:09

Gazetecilere açıklamada bulunan Cemil Kahyaoğlu, “En büyük amaçlarımızdan biri Türk Amerikan toplumunu bir araya getirmek. Dostluk ve dayanışma çatısı altında insanlarımızı bir arada görmek beni çok mutlu ediyor. Gelecek için her gün büyüyen Türk Amerikan toplumunun kendine destek olması en büyük ideallerim arasında” dedi.

CEMİL KAHYAOĞLU KİMDİR?

1978 yılında ailesi ile birlikte Amerika’ya göç eden Kahyaoğlu, 25 seneden beri başarı ile nakliye firması yürütüyor. 2010 yılından beri Türk Amerikan Giresunlular Derneğinde yönetim kurulunda yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcısı görevlerinde bulundu. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nda iki sene icra kurulunda görev aldı. 49 yaşındaki Kahyaoğlu, evli ve iki çocuk babası.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Public health officials confirm measles outbreak in Washington state at 22 cases
Public health officials confirm measles outbreak in Washington state...
Supreme Court lets military implement Trump administration’s transgender restrictions
Supreme Court lets military implement Trump administration’s...