TASC’tan ABD’nin Tavrına Mektuplu Protesto

TASC'tan ABD'nin Tavrına Mektuplu Protesto

Barış Pınarı Harekatı’na destek için Amerika Birleşik devletlerinde kurulu Türk Amerika Yönlendirme Komitesi TASC mektuplu kampanya başlattı. Beyaz Saray’a bir mektup yazan TASC Türklerden ve diğer milletlerden destek istedi. “We The People” başlığı ile başlatılan kampanyada, “Türkler ve Kürtler düşman değildir! Bizler yüzyıllardır kardeşiz!” mesajı veriliyor.

12 Ekim 2019 - 11:11 - Güncelleme: 12 Ekim 2019 - 11:25

https://petitions.whitehouse.gov/petition/turks-and-kurds-are-not-natural-enemies-we-are-siblings-centuries adresinden gönderilen mektupta "Türkiye, 30 yıldan fazla bir süredir terörist saldırılara maruz kaldı. PKK, Birleşmiş Milletler tarafından terörist bir grup olarak tanındı. Amerika Birleşik Devletleri, PKK, YPG ve SDF'nin farklı isimlere sahip aynı insan grupları olduğunu kabul ediyor. Şimdi Türkiye, sınırlarını ve bu terörist grubun saldırısına uğrayan insanları korumak için Barış Baharı Operasyonuna başladı. ABD’de yaşayan Türkler olarak, Beyaz Saray’dan Kürt kardeşlerimizi bir grup teröristle eşitlememelerini istiyoruz. Türk ve Kürt halkı doğal düşman değildir; yüzyıllardır kardeşiz! Beyaz Saray'dan Türkiye ve Türk insanlarına karşı nefret dilini kullanmayı ve tanıtmayı bırakmasını istiyoruz." dedi. Bu mektubun imzalanmasını isteyen TASC ekibi 

http://cqrcengage.com/turkishamericannationalsteeringcommittee/app/write-a-letter?0&engagementId=502804 adresindende kongreye bir mektup gönderdi. Mektupta "7 Ekim Pazartesi günü, Başkan Trump ABD kuvvetlerinin Kuzey Suriye'den Suriye'nin diğer bölgelerine transfer edilmesini emretti. Beklenildiği gibi, Türk Kuvvetleri, tüm PKK / YPG teröristlerinin Türkiye’nin 250 mil sınırındaki 20 kilometrelik güvenlik bölgesini temizlemek için Suriye’ye girdi. Türkiye’yi Kürtleri ve Cumhurbaşkanı Trump’ı “Kürt müttefiklerini” terk etmekle suçlamakla suçlayan bazı Batı medyasında büyük tepkiler geldi. Gerçek şu ki, Amerika sonunda bir terörist grubu, PKK / YPG'yi diğerine, ISIS'e karşı destekleme konusunda kötü bir politikadan vazgeçti. Amerika, NATO’nun ikinci en büyük ordusu olan Türkiye’yi, “Halkın Koruma Birimleri” olarak adlandırılan yerel bir vekil üzerine antlaşma müttefiki olarak akıllıca seçti." dedi.

Sizde bu mektupları bu adreslerden imzalayabilirsiniz. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SD card murder suspect charged in 2nd slaying
SD card murder suspect charged in 2nd slaying
Biden faces Dems' anxiety about 2020 bid
Biden faces Dems' anxiety about 2020 bid