• Reklam
 • Reklam
 • Reklam

Tayfun Selen ABD'nin İlk Türk Belediye Başkanı

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletine bağlı Chatham bölgesi Belediye Başkanlığı'na seçilen Tayfun Selen, ABD tarihinde ilk Türk belediye başkanı oldu. Uzun yıllardır ABD vatandaşı da olan ve 2017'den bu yana Chatham Belediye Komitesi üyeliğine seçilen Selen, bugün komitede yapılan belediye başkanlığı seçiminde en fazla oyu alarak başkan seçildi.

Reklam
Reklam
Tayfun Selen ABD'nin İlk Türk Belediye Başkanı
04 Ocak 2019 - 09:28 - Güncelleme: 04 Ocak 2019 - 11:13
Reklam

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletine bağlı Chatham bölgesi Belediye Başkanlığı'na seçilen Tayfun Selen, ABD tarihinde ilk Türk belediye başkanı oldu.

Uzun yıllardır ABD vatandaşı da olan ve 2017'den bu yana Chatham Belediye Komitesi üyeliğine seçilen Selen, bugün komitede yapılan belediye başkanlığı seçiminde en fazla oyu alarak başkan seçildi. 

Selen'in seçilme haberini, Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu Twitter hesabından, "New Jersey'e bağlı Chatham Belediye Başkanlığı'na seçilen Sayın Tayfun Selen'i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz." diyerek duyurdu.

Görev süresi dolan Chatham'ın önceki Belediye Başkanı Curt Ritter, 4'üncü kez bu görev için aday olmayacağını açıklamıştı. Chatham'da kanunlar gereği halk 3 ile 5 üyeden oluşan belediye komitesini seçiyor. Komite ise belediye başkanını belirliyor.

TAYFUN SELEN KİMDİR? 

Cumhuriyetçi Parti üyesi olan ve 15 yıldır Chatham'da yaşayan Selen, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu. 

New Jersey'deki Montclair State University'de işletme alanında yüksek lisans yapan Selen, "Lincold Educational Services" adlı okulun yönetiminde Kıdemli Başkan yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Selen, evli ve 1 çocuk babası.


 • Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Faik
  1 yıl önce
  Tebrik. Ediyorum gurur duydum. Basarili olacsgina insniyorum. Baska. Gorevlerde. Baska arkadaslar. Gormek isdiyoruz ne mutlu. TURKUM. diyene
 • Fatima Guc
  1 yıl önce
  Tebrik ediyorum ve videonun 3.33 uncu dakikasinda dendigi gibi “Bismillah Allah utandirmasin” ve hayirli guzel islere vesile olsun insallah
 • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com