• Reklam

Teksas'ta Bebeklerde Corona Virüs Oranı Arttı

Amerika Birleşik Devletleri'nde bebeklerde Corona virüs Covid-19 oranında artış gözlendi. Teksas eyaletinde yapılan testlerde 1 yaşında altında 85 bebekte corona virüs tespit edildi.

Reklam
Reklam
Teksas'ta Bebeklerde Corona Virüs Oranı Arttı
19 Temmuz 2020 - 03:03
Reklam

Ocak ayından bu yana, sağlık otoriteleri ABD genelinde 3,6 milyondan fazla Covid-19 vakası tespit etti. Johns Hopkins Üniversitesi'ne göre yaklaşık 140.000 kişi öldü.

Corpus Christi'nin bulunduğu Teksas'taki Nueces İlçesinde, yeni koronavirüs vakalarının sayısı, düzleşme eğiliminden sonra Temmuz ayında hızla arttı. Virüs düzinelerce bebeğe bulaştı ve yerel yetkililer insanları maske takmaya ve sosyal mesafeyi uygulamaya çağırıyor.

Corpus Christi Nueces İlçesi halk sağlığı müdürü Annette Rodriguez, “Şu anda Nueces İlçesi'nde Covid-19 için pozitif test eden bir yaşın altında 85 bebeğimiz var. Bu bebeklerin henüz ilk doğum günleri bile olmadı. Lütfen bu hastalığın yayılmasını durdurmamıza yardımcı olun." dedi.

Yerel yetkililer, Corpus Christi'nin yaklaşık 8.100 koronavirüs vakası ve virüse bağlı 82 ölümü olduğunu söyledi. Cameron ve Hidalgo gibi diğer Teksas kentlerinde de morglar dolarken cesetleri depolamak için soğuk hava sistemli kamyonlar morglara takviye edildi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com