• Reklam
Reklam

Teksas'ta Elektriğin Faturalandırılması Durduruldu!

Kışın, olumsuz etkilediği Teksas'ta OHAL ilan edildi. Haftalardır elektriksiz olan halk ısınamazken, fahiş fatura tutarları konusunda yetkililer harekete geçti. Geçici süre ile, yüksek faturalandırma ya da fatura ödenmediği takdirde elektriğin kesilmesi yasaklandı.

Reklam
Teksas'ta Elektriğin Faturalandırılması Durduruldu!
22 Şubat 2021 - 16:08
  • Reklam
ABD'de dondurucu soğuklar nedeniyle yaşanan olaylardan sonra, Başkan Joe Biden'ın OHAL ilan ettiği Teksas'ta sorunlar teker teker çözülüyor. Yalnızca birkaç gündür kullanılabilen elektrik için, '17 bin dolar' gibi yüksek rakamlı faturalar gelmesi üzerine yetkililer harekete geçti.

Teksas Valisi Greg Abbott, elektrik şirketlerinin geçici süreyle fatura çıkarmasının yasaklandığını duyurdu. Ve hatta, fatura ödenmediği takdirde elektriği kesme haklarının da yasaklandığı müjdesini verdi.

Abbott, 30 bin ev ve işyerine hala elektrik verilemediği bilgisini de paylaştı.

ABD'de kendi elektrik şebekesine sahip tek eyalet olan Teksas'ta, hava koşulları nedeniyle elektrik üretiminde yaşanan kesinti, yüksek talep ile birleşince, kar fırtınası öncesi 50 dolar olan elektrik bedeli, 15 Şubat'ta 9 bin doların üzerine çıktı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com