• Reklam

Teksas'ta "Suyu Kaynatın" Uyarısı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas eyaletini teslim alan 13-17 Şubat'taki kar fırtınasının hala yaraları sarılmaya çalışılırken, günlerce elektrik ve sular kesik halde yaşam mücadelesi veren Teksaslılara yönelik suyu tüketmeden önce kaynatma talimatı devam ediyor. 

Reklam
Teksas'ta "Suyu Kaynatın" Uyarısı
01 Mart 2021 - 16:59
  • Reklam
Teksas Çevre Kalitesi Komisyonu (TCEQ), pazar günü yaptığı açıklamada, 17 milyon Teksaslıyı etkileyen 1709 su kaynatma talimatnamesinin kaldırıldığını, ancak 509 bin 206 Teksaslı'yı etkileyen 458 su kaynatma talimatnamesinin hala yürürlükte olduğunu duyurdu.


Donan su borularının patladığı Teksas'ta eyalet su sistemi tam onarılamadığından ve halk çeşitli yollardan su elde etmeye çalıştığından, sağlık açısından suyun kaynatılması önem arz ediyor. 

Su paylaşma ve dağıtma seferberliği
Eyalette şubat ortasından beri on milyonlarca şişe su dağıtıldı ve dağıtılmaya devam ediyor. Ama bu seferberlik yeterli olmuyor. 

Musluklarından tekrar su akmaya başlayanlar bunu susuzluk çekmeye devam edenlerle paylaşıyor. Rahipler gibi toplum liderleri, polis teşkilatı gibi kamusal yerlerden bidonlara doldurdukları suları ihtiyacı olanlara dağıtmak gibi çalışmalar yürütüyor. 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com