• Reklam
Reklam

The Simpsons' dan "Trump'a Oy Vermeyin"Mesajı

Amerika'nın gündem belirleyen sıradışı dizisi The Simpsons, 3 Kasım seçimlerine sayılı günler kala yayınlayacağı cadılar bayramı özel bölümünde Başkan Trump’a neden oy verilmemesi gerektiğini 50 maddede açıklayarak tarafını belirttti.

Reklam
The Simpsons' dan "Trump'a Oy Vermeyin"Mesajı
14 Ekim 2020 - 13:07
  • Reklam

The Simpsons, 32. sezonunda 2020 Amerika seçimlerine yönelik atıflarda bulunduğu özel bir bölüm yayımlamaya hazırlanıyor.

Amerika’nin önde gelen dergilerinden Variety'nin yayımladığı bir habere göre, her yıl olduğu gibi bu yıl da cadılar bayramına özel bir bölüm hazırlayan The Simpsons yapımcıları, Treehouse of Horror (Ağaç evdeki korku) adlı özel bölümde, Amerikan seçmenlerinde Donald Trump'a neden oy verilmemesi gerektiğini 50 maddede sıralıyor.

İzleyiciler, 18 Ekim'de yayınlanacak cadılar bayramı özel bölümünde Homer Simpson'la birlikte sandığa gidecek. 2020 Seçim Günü'nde başlayacak olan bölümde, Homer oy kabininde kime oy vereceğini düşünürken, kızı Lisa babasının kararsızlığına kızarak, “Son 4 yılda olan onca şeyi nasıl unutabildin?” çıkışında bulunuyor.

Lisa tarafından hazırlanan 50 maddelik listede, Trump'ın Beyaz Saray'da son 4 yılında yaptığı en kötü eylemler ekranda belirmeye başlıyor. Listedeki maddeler Tim Cook'a Tim Apple demekten, demokrasiyi yok etmeye kadar uzanıyor. Ayrıca Lisa göçmen denetim merkezlerinde çocukların gördüğü muameleye atıf yaparak, “Çocukları kafeslere koydu” ve 2015'teki başkanlık kampanyasının açılış konuşmasını hatırlatarak “Meksikalılara tecavüzcü dedi” hatırlatmasını yapıyor.

“Engelli muhabiri taklit etti, üçüncü dünya ülkelerine hakaret etti, beyaz üstünlükçülere iyi insanlar dedi ve yemin töreninin büyüklüğüyle ilgili yalan söyledi” ifadesini kullanan Lisa, Trump'ın 2016'da ve 2017'de yılda sadece 750 dolar gelir vergisi ödediğini ortaya çıkaran yeni bir New York Times haberine atıf yapıyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com