• Reklam

Tohan Hazinedar ABDPOST.COM'a konuştu

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaklaşık 40 Türk derneğinin çatı kuruluşu Türk Amerikan Dernekleri Fedarasyonunda başkanlık seçimi 24 Haziran'da yapılacak. Başkanlık için 4 aday yarışırken, Tohan Hazinedar projelerini ABDPOST.COM'a anlattı.

Reklam
Tohan Hazinedar ABDPOST.COM'a konuştu
17 Haziran 2018 - 08:52
  • Reklam

47 yaşında İnşaat Mühendisi olan Tohan Hazinedar Ordu doğumlu. Üniversiteyi Karadeniz Teknik Üniversitesinde inşaat mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Yibitas-Lafarge firmasinda 8 ay çalışan Hazinedar, Master yapmak için 1996 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin Indiana eyaletine geldi.

Hazinedar, 2003 yılında ingilizce ve master eğitimini Indiana Üniversitesinde tamamladıktan sonra inşaat malzemeleri üzerine özellikle mermer fayans ve ürünleri için New Jersey'e yerleşti.

2006 yılında Otto Tile firmasını kuran Tohan Hazinedar Türk taşını Amerika'ya getirdi. 2 yıldır Fedarasyonda görev yapan İşadamı Hazinedar, "Türk toplumu için elimi taşın altına koymamı istediler. Derneklerden gelen istek üzerine TADF başkanlığı için adaylığımı açıkladım. Atatürk ilke ve inkilapları çizgisinde yürüyerek bütün vatandaşlarımız ve derneklerlerimizle bayrağımızı burada dalgalandırmak için bu göreve talip oldum. Federasyon kuruluş ve yürüyüşün temel amacı olan Ermeni diasporasını karşı çıkmak için yola çıksada asıl amacımız Amerika'da yaşayan halkımızın sesini daha gür şekilde duyurmak sorunlarını çözmek için elimizi taşın altına koymaktır. Burada ki Türk derneklerini daha güçlü yapmak için elimden geleni yapacağım. Birlik olursak her şeyi başaracağız."dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com