• Reklam

Trump'ın LGBTIsiz "Onur Günü" Etkinliği

Amerika Başkanı Trump seçim kampanyası etkinlikleri çerçevesinde Pensilvanya'da"Trump Onur Günü" etkinliği düzenledi. Ancak etkinliğe LGBTİ hareketinin davet edilmemesi sosyal medyada alay konusu oldu.

Reklam
Reklam
Trump'ın LGBTIsiz "Onur Günü" Etkinliği
15 Ekim 2020 - 06:26
Reklam

Amerika seçimlerine az bir süre kala seçim kampanyasına Pensilvanya'da devam eden Başkan Donald Trump, Pittsburgh’taki Newton Meydanı'nda "Trump Onur Günü" etkinliği düzenledi.

Salı günü düzenlenen ücretsiz etkinliği Başkan Trump'ın gelini Lara Trump ve gay olduğunu açıkça belirten eski ulusal istihbarat direktör vekili Richard Grenell yönetti. Davetiye ve LCV sayfasında bunun sadece bir "Trump Onur Günü" etkinliği olduğu ifade edilirken, etkinliğin özel olarak anlamı ve LGBTİ destekçileri için düzenlenip düzenlenmediği belirtilmedi.

Etkinliğin davetiyesini sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Michelangelo Signorile ise, etkinlik davetiyesini “gizli eşcinsel” şeklinde nitelendirdi. Signorile, "Ne 'gay' ne de 'LGBTİ' ifadesi geçtiğine, Trump'ın kendisinin etkinliğe dahil olmadığına ve her şeyin şifreli olduğuna" dikkat çekti.

GLAAD'ın (ABD'de LGBT sorunlarını takip eden bir sivil toplum örgütü-ç.n.) Trump Hesap Verilebilirlik Projesi'ne göre, Trump yönetimi LGBTİ haklarına yönelik 180'den fazla saldırı gerçekleştirdi. Trump, geçen sene cinsiyet, cinsel yönelim ve toplumsal cinsiyet kimliği temelli ayrımcılığı yasaklayacak Eşitlik Yasası'na karşı olduğunu açıklamıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com