Trump’ın Sözcüsü Restoranttan Kovuldu

Trump'ın Sözcüsü Restoranttan Kovuldu

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders’ı mekanından kovan Virginia eyaletindeki bir restoranın sahibi, hareketine gerekçe olarak ABD Başkanı Donald Trump’ın cinsel azınlıklara karşı politikasını gösterdi.

25 Haziran 2018 - 19:19

Washington Post'un haberine göre restoran çalışanları arasında gayler de bulunuyor. Mekanın sahibi Stephanie Wilkinson, çalışanlarının Trump'ın trans bireylere orduyu yasaklamasından hoşnut olmadığı nedeniyle Sanders'i kovma kararı aldığını söyledi.

Habere göre, Beyaz Saray sözcüsü restorana girince Wilkinson çalışanlarına Sanders'i kovmasını isteyip istemediklerini sordu ve onlar ‘evet' yanıtını verdi.

Sanders'e, restoranın herkesin uyması gerektiği belli standartları olduğunu söyleyen Wilkinson, sözcüye eşlik edenlere onların kalabileceğini söylediğini ama onları da gitme kararı aldığını anlattı.

Sanders'in geldiğini öğrendiğinde, sözcü ve ona eşlik edenlerin sipariş vermiş olduğunu ve yemeklerini aldıklarını aktaran Wilkinson, sözcüye eşlik edenlerin yemeğin parasını ödemek istediğini ama bunu reddettiğini söyledi.

Trump, geçtiğimiz Mart ayında trans bireylerin orduda görev yapmasını yasaklamıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turkey Says Khashoggi Killers May Have Taken Body Parts Out of Country
Turkey Says Khashoggi Killers May Have Taken Body Parts Out of...
NY Times'da Kaşıkçı Cinayetinin Detayları
NY Times'da Kaşıkçı Cinayetinin Detayları