• Reklam

Trump'ın Yardım Çekleri Yanlış Adrese Gitti

Amerika Birleşik Devletleri'nde dar gelirliler için verilen korona virüs yardım paraları yanlışlıkla Avusturyalı emeklilere de gönderildi.

Reklam
Reklam
Trump'ın Yardım Çekleri Yanlış Adrese Gitti
09 Eylül 2020 - 11:10 - Güncelleme: 10 Eylül 2020 - 03:19
Reklam

Amerika Başkanı Donald Trump’ın imzası bulunduğu yardım çekleri, şaşkınlık yarattı. Amerika'da  korona virüs salgını nedeniyle dar gelirli ailelere ödenen 1200 dolarlık yardımın yanlışlıkla Avusturya'da yaşayan 1000 kişinin adresine gönderildiği ortaya çıktı. Amerika Başkanı Donald Trump’ın imzası bulunduğu yardım çekleri, ülkede şaşkınlık yarattı.

Avusturya’daki iki bankada 100’den fazla emekli Amerika’dan gönderilen çekleri nakit paraya dönüştürdü. Amerika Başkan Trump’ın bu yardımı vergi veren dar gelirlilere yaptığı bilinirken, çeklerin Avusturya'ya gönderilmesinin bilgisayar hatasından kaynaklandığı ifade edildi. Amerika hükümeti, yıllık geliri 75 bin dolara kadar olan dar gelirli ailelere koronavirüs salgını sürecinde 1200 dolar ödeme yapmıştı. 

Trump imzalı yardım çekini alan Avusturya’nın Linz kentinde yaşayan 73 yaşındaki bir emekli Manfred Barnreiter yaşadıklarına ilişkin, posta kutusunda Amerika Hazine Bakanlığı’ndan gelen zarfı gördüğünü ve para yardımı yapıldığını görerek şaşırdığını ifade etti. Barnreiter, "Posta kutusunu açtım ve aniden Amerika Hazine Bakanlığı’ndan gönderilen zarfı gördüm. İçerisinde 1200 dolarlık, Donald Trump imzalı çek bulunuyordu" dedi. Gördüğüne inanmadığını ifade eden Barnreiter, çekin sahte olup olmadığını öğrenmek için bankaya giderek, çeki bozmayı denediğini ve paranın hesabına yatmasıyla bir kez daha şaşkına döndüğünü ifade etti. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raiffeisenlandesbank yöneticisi Paul Kaiser, Amerika hükümetinin veri ihlali sonucu Avusturya emeklilerine çek verdiğini düşündüğünü ifade etti. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com