• Reklam

Trump sağlık bakanını görevden mi alıyor

Corona virüsü salgınının yeni merkez üssü haline gelen ABD'de sıcak gelişmeler yaşanıyor... Kulislerde ABD Başkanı Donald Trump'ın Sağlık Bakanı Alex Azar'ı görevden alacağı konuşuluyor. New York Times, Wall Street Journal ve Politico isimli medya kuruluşların haberlerinde konuşan kaynaklar, "Trump'ın kalem müdürü bu kararı destekliyor" dedi.

Reklam
Trump sağlık bakanını görevden mi alıyor
26 Nisan 2020 - 01:43
  • Reklam

Resmi verilere göre en çok corona virüsü vakasının ve corona virüsüne bağlı ölümlerin görüldüğü ülke olan Aamerika 'da salgının yavaşlamaması ve basında çıkan iddialar üzerine Amerika Başkanı Donald Trump’ın seçtiği günah keçisi belli oldu.

Resmi verilere göre 54 binden fazla insanın yaşamını yitirdiği Amerika’da, Başkan Trump Sağlık Bakanı Alex M. Azar II’yi görevden almanın yollarını arıyor… Amerikan yönetiminin corona virüsüne karşı yavaş hareket ettiğine ve yönetim içerisinde sorunlar yaşandığına dair haberlerin yayılması üzerine Trump’ın böyle bir karar almaya yaklaştığı belirtildi.
Hatta Sağlık Bakanı Azar’ın yerine ise Sağlık Bakımı ve Sağlık Yardımı Merkezleri Yöneticisi Seema Verma ile Beyaz Saray’ın oluşturduğu Corona Virüsü ile Mücadele Gücü’nün kilit ismi Dr. Deborah Birx’ün isimlerinin kulislerde konuşulduğunu söyleniyor 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com