• Reklam
Reklam

Trump Seçmenleri Büyük Gösteriye Hazırlanıyor

ABD’de bütün resmileşecek olan 3 Kasım seçim sonuçları için, Donal Trump taraftarları Washington DC’de büyük gösteriye hazırlanıyor.

Reklam
Trump Seçmenleri Büyük Gösteriye Hazırlanıyor
06 Ocak 2021 - 18:56
  • Reklam

Amerika Birleşik Devletleri Kongresi, ABD tarihinin en çalkantılı seçimlerinden biri olan 3 Kasım seçimlerine dair sonuçları, bugün yapılacak toplantıda resmileştirecek. 

Donald Trump seçmenleri ise bu toplantı öncesi büyük bir gösteriye hazırlanıyor. Trump, seçmenlerine gösteriye katılma çağrısında bulundu. 

Seçim sonuçlarının kesinleşeceği kongre oturumu öncesinde Başkan Donald Trump destekçileri başkent Washington’da büyük bir gösteriye hazırlanıyor. 

“Trump İçin Yürü” 
“Trump için yürü” adı verilen gösteriyi aşırı sağcı grup olarak bilinen ‘Proud Boys’ düzenliyor.  Grubun lideri Enrique Tarrio'nun kente girmesi ise yasaklandı. Polis teşkilatı da "Kentimize silahlanarak gelme niyetinde olanlar var" şeklinde bir açıklaması yaptı.

Ulusal Muhafız birliklerinin bölgeye çağrıldığı Washington DC’de, Beyaz Saray ve Kongre arasındaki yolların tamamına yakını araç trafiğine kapatılarak, geniş güvenlik önlemleri alındı.

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından seçmenlerine “Trump İçin Yürü” gösterisine katılmaları çağrısında bulundu. Gösteride konuşma yapacağını belirten mesajında Trump, “Orada olacağım. Bu Tarihi bir gün!” ifadelerini kullandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com