• Reklam
Reklam

Türk Doktor Ayşe Aytaman'a Yılın Ödülü

Savaş Gazileri için hizmet veren Brooklyn NYC HHS hastanesinde görev yapan, Gastroenterology and Hepatology Bölüm Başkanı Dr. Ayşe Aytaman Amerikan Karaciğer Vakfı New York bolumu tarafından düzenlenen 2018 yılı Galasında Yılın Doktoru ödülü ile ödüllendirildi.

Reklam
Türk Doktor Ayşe Aytaman'a Yılın Ödülü
28 Kasım 2018 - 20:52 - Güncelleme: 29 Kasım 2018 - 21:04
  • Reklam

Esra Öziskender'in haberi

Savaş Gazileri için hizmet veren Brooklyn NYC HHS hastanesinde görev yapan, Gastroenterology and Hepatology Bölüm Başkanı Dr. Ayşe Aytaman Amerikan Karaciğer Vakfı New York bolumu  tarafından düzenlenen 2018 yılı Galasında Yılın Doktoru ödülü ile ödüllendirildi. Dr. Aytaman Bu ödülü alan ilk kadın doktor ve ilk Veteran (Gazi) doktoru. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Douglas Dieterich  “Bu, Dr. Aytaman’ın gurur duyulacak büyük bir başarısı, Dr. Aytaman hepatit C hastaligi konusunda  hem askeri hastahaneler capinda  hemde Amerika capinda bir lider  ” dedi.

Erzurum'dan Hawai'ye, Miami'den New York'a 200'ün üstünde Tıp doktoru yetiştiren Aytaman, "Almış olduğum bu ödülün onlardan aldığım destek ile mümkün olabildiğini, gazilerle çalışıp onlara hizmet etmekten son derece gurur duyuyorum. Bu ödül dahiliye ve gastroenteroloji asistanlarından aldığım güç ile mümkün oldu." diyerek duygularını ifade etti.

Dr. Ayşe Aytaman VANYHHS Hastanesinde yaklaşık 20 yıldır çalışıyor. Ayşe Aytaman, Brooklyn, New York'ta bir gastroenterolog olup, Gaziler İşleri New Jersey Sağlık Sistemi-Doğu Orange ve Gazi İşleri New York Harbor Sağlık Sistemi-Brooklyn dahil bölgedeki birden fazla hastane ile bağlantılı çalışıyor. 

Tıp eğitimini Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesinden aldı ve 20 yıldan fazla süredir Amerika'da bu hizmetine devam ediyor. Gazi İşleri New Jersey Sağlık Sistemi-Doğu Orange'da 4 doktordan biri ve Gastroenteroloji konusunda uzmanlaşan Dr. Ayşe Aytaman Gazi İşleri New York Harbor Sağlık Sistemi-Brooklyn'de 9 kişiden biri .

Aytaman, Almanca ve Türkçe dahil olmak üzere birçok dili konuşuyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com