Türk Oyuncu Trump yüzünden işinden oldu

Türk Oyuncu Trump yüzünden işinden oldu

Türkiye'de doğup büyüyen ve Almanya'da yaşayan oyuncu Sema Meray’ın kızı Lilli Hollunder, ABD Başkanı Donald Trump’ın vize kısıtlaması kararı nedeniyle zor günler geçiriyor

01 Mart 2018 - 15:47

 Daha önce Almanya'da bir çok filmde rol alan ve son olarak ‘Tatort’ (Olay Yeri) dizisinin komiseri olarak izleyici karşısına çıkan Lilli Hollunder, ABD Başkanı Donald Trump yüzünden işsiz kaldığını duyurdu. 

 Bloğundan yazı paylaşan Hollunder, bir bilimkurgu filmi için teklif aldığını ancak Trump sayesinde devreye sokulan ve ABD’de çalışma iznini zorlaştıran yasadan kendisinin de nasibini aldığını ifade etti. 

 Hollunder’e, kısa sürede çok sayıda destek yağdı. Alman milli kaleci Rene Adler’le evli olan Hollunder, duygularını şu sözlerle anlattı: 

 “Bilim kurgu filmi için ABD’den teklif aldım. Nasıl sevindim bilemezsiniz. Sevinçten uçuyordum. Sevincim o kadar büyüktü ki, kendimi zaptedemeyip bağırıyor, çağırıyor, havalara zıplıyordum. Düşünebiliyor musunuz, iki hafta sonra ABD’de Utah’a uçarak, kamera karşısına geçecektim. Hem de bilim kurgu hayranı olan birisi olarak..." 

 "1994 yapımı Kurt Russell’lı ‘Stargate’ filmi kadar önemliydi bu film. ‘Stargate’i sayısız kere izlemiştim. Ama 24 saat sonra her şey değişti. Bu süre içinde ‘01 iş vizesi’ni alamayacağım ortaya çıktı. ABD Başkanı Trump’ın seyahat ve çalışma şartlarını zorlaştırması sayesinde hayatım söndü. Kendisine bunun için teşekkür ediyorum. Düşünebiliyor musunuz halimi? En mutlu insandan bir anda en mutsuz insan olmayı. Tüm sevincim uçup gitti. Derin bir boşluğa düştüm.” 

 Etnoloji ve zooloji bölümünü bitirdiğini belirten Lilli Hollunder, 11 yaşındayken New York’a gittiğini ve bir yıl orada yaşadığını yazdı. 

 Lilli Hollunder'in annesi Sema Maray da Türkiye doğumlu bir isim. Maray uzun yıllar Almanya'da da oyunculuk yaptı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hırsız Rahibelerin Las Vegas Kaçamağı
Hırsız Rahibelerin Las Vegas Kaçamağı
Chicago Milwaukee'de Türk gecesi
Chicago Milwaukee'de Türk gecesi