• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Türk Tasarımcı Aliyev'e, Golden Ödülü

Dünyanın önde gelen design endüstrisi New York, her yıl binlerce desinaröre kapılarını açarken onlardan biri Akdeniz Universitesi mezunu Azerbaycan Türkü tasarımcı Rauf Aliyev, kısıtlı imkanlarla binlerce kişi arasından milyon milyon dolarlık şirketlerin gözdesi oldu. Golden Novum Design ödülü alan Aliyev çalışmalarını New York'ta sürdürecek.

Reklam
Reklam
Türk Tasarımcı Aliyev'e, Golden Ödülü
20 Kasım 2019 - 11:15
Reklam

New York'ta danışmanlık şirketi kuran Rauf Aliyev Design bir çok tasarım şirketi ile çalışmaya başladı.

Yarışmalara katılarak daha çok tanınmayı hedeflediğini aktaran Rauf Aliyev, "Amerikalı ve daha eski firmalara karşı güçlü olabilmemiz için farklı bir yöntem izliyorum. Daha çok proje için New York'u seçtim. Son yıllarda Avrupalı ve Asyalı iç mimarların dizaynları ön plana çıkmaya başladı. Amerika Pazarında sektörde büyük rekabet yaşanıyor. Sektör yeni adım atan genç mimar ve yatırımcıların yeni kapı açtığı bu dönemde tasarımcılar için büyük fırsat." dedi

Akdeniz Üniversitesinde İç Mimarlık okuyan Aliyev, Üniversite bünyesinde bir çok başarılı işlere imza atmış. Mezun olduktan sonra İstanbul'da çok cüzi fiyatlarla iş yaptığını fakat güçlü firmalarla çalışmanın zevki başka olduğunu belirtti. İstanbul'da meşhur galerileri ve öncü isimlerle çalıştığını belirten Rauf Aliyev "Bunların arasında Sami Savatli, Sevil Dolmacı gibi isimler var. Bazen günde 20 saate varan bir tempoyla çalışmak oldukça yorucuydu. Ama zevkliydi." şeklinde konuştu.

""Birçok uluslararası projede yer aldıktan sonra tutkumun peşinden giderek, soluğu Amerika’da aldım.” diyen Aliyev "Kazandiğım Golden Novum Design ödülü ile hem ülkem hem de ailem adına Amerika'da böyle bir ödülü almak ile çok gurur duydum." ifadelerini kullandı.

Yaptığı başarılı çalışmaların ardında hep iyi bir ekip bulunduğunu söyleyen Aliyev, Online platformların gençlerin önünü açtığını belirterek “Sektörün büyümesi genç tasarımcılara yaradı. Tabii ki sadece kaliteli projeler hayatta kalıyor. Umarım bende çalışmalarım ve projelerim ile iyi bir çıkış yakalar ve bunun devamını getirebilirim” şeklinde konuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com