• Reklam

Türkiye de Kahvehaneciler Eylem Yaptı

İstanbul Kıraathaneci Kahveci ve İçkisiz Gazinocular Esnaf Odası üyeleri, koronavirüs salgını nedeniyle kahvehanelere uygulanan kısıtlamaların kaldırılmasını istedi.

Reklam
Reklam
Türkiye de Kahvehaneciler Eylem Yaptı
13 Ağustos 2020 - 04:54
Reklam

İstanbul Kahvehaneciler Odası üyeleri, Beyazıt Meydanı'nda bir araya geldiler.
Koronavirüs salgını nedeniyle işyerlerine yönelik alınan kısıtlamaların kaldırılması taleplerini yetkililere duyurmak amacıyla basın açıklaması yaptılar.

Ellerindeki pankartlarla kısıtlamaların kaldırılmasını talep eden üyeler adına basın açıklamasını İstanbul Kıraathaneci Kahveci ve İçkisiz Gazinocular Esnaf Odası Başkanı Serdar Erşahin okudu.

Kahvehanecilerin uygulanan kısıtlamalar nedeniyle maddi açıdan zor günler geçirdiğini belirten Erşahin, "Ülke olarak bu virüsle mücadele ediyoruz. Tedbirler alındı, normalleşme süreci başladı. Bir çok meslek normale döndü. Bir tek biz kaldık. Biz de artık normalleşmek istiyoruz." dedi.

Kahvehanelerde oyun oynanmasının hala kısıtlı olmasının iş yapmalarına engel olduğunu anlatan Erşahin, "Biz de kurallara uyarak oyun oynatabiliriz. Biz kahveciler oyun oynanırken önerilecek kurallara uyacağız. Uymayan arkadaşlarımız denetlensin. Gerekirse cezalandırılsın. Ancak kurallara uyan esnafımız artık işyerlerini açsın." diye konuştu.

Erşahin, basın açıklamasını kahvehanecilerin, hükümetten taleplerini sıralayarak bitirdi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com