• Reklam

Türkiye'nin ABD'ye Yardımı Dünya Gündeminde...

Türkiye'nin Corona virüs Covid-19 salgınında en ağır bedeli ödeyen Amerika Birleşik Devletleri'ne tıbbi ekipman yardımı yapması, Avrupa ve Amerikan basınında geniş yer buldu.

Reklam
Türkiye'nin ABD'ye Yardımı Dünya Gündeminde...
03 Mayıs 2020 - 07:52
Reklam
Reklam

Reuters, Türkiye'nin birçok ülkeye yardım ettiğini hatırlatırken Bloomberg "Virüs dayanışma getirdi" dedi.

AP Ajansı: Türkiye'nin ABD'ye iki uçak dolusu kişisel koruyucu malzeme yolladığına işaret eden ajans, ABD'nin Türkiye Büyükelçisi David Satterfield'in bu bağıştan ötürü teşekkür ettiğini belirtti.

Reuters Ajansı: Reuters, Türkiye'nin İtalya, İspanya, İngiltere, İran, Çin, Balkan ve Afrika ülkelerine de yardımlar yolladığını hatırlattı.

CNN International: ABD'ye salı günü giden ilk uçağın Maryland'de Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ve ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Philip Reeker tarafından karşılandığını belirtti.

NBC News: "Türkiye, ABD'ye tıbbi ekipman bağışladı" diyen NBC News, maske, giysi ve siperlerin ABD'de Federal Acil Durum Yönetim Ajansı tarafından dağıtılacağını belirtti.


Bloomberg: S-400 gerilimini hatırlatan Bloomberg, ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield'in Türkiye'ye "Cömert bağışından" ötürü teşekkür ettiğini aktardı.Bloomberg, "Virüs dayanışma getirdi" dedi.

"DAYANIŞMAYA DEVAM"

Washington Times: Türkiye'nin ABD'ye koruyucu tıbbi malzeme yolladığını, karşılığında ABD'den dayanışmanın iyileşmesini talep ettiğini belirtti. Gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başkan Trump'a yolladığı mektupta yer alan "Umuyorum ki Kongre ve ABD basını da salgın sırasında sergilediğimiz bu dayanışmanın da etkisiyle, ilişkilerimizin stratejik önemini daha iyi kavrayacaktır" sözlerine yer verdi.

Defense One: Erdoğan'ın "Türkiye, her türlü dayanışma sergilemeye devam edecektir" mesajının altını çizdi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com