• Reklam

Türkiye Tarihinde Bir İlk

Türkiye Kadın Ritmik Jimnastik Grup Milli Takımı, ‘3 çember 2 labut’ kategorisinde Avrupa şampiyonu oldu.

Reklam
 Türkiye Tarihinde Bir İlk
30 Kasım 2020 - 03:50
Reklam
Reklam

Türkiye Kadın Ritmik Cimnastik Grup Milli Takımı, ülke tarihinde bir ilki başardı. Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda, ‘3 çember 2 labut’ kategorisinde Türkiye’nin illk altın madalyası geldi. 31.150 puanla toplayan Duygu Doğan, Azra Akıncı, Peri Berker, Nil Karabina, Eda Asar’dan oluşan Ritmik Jimnastik Grup Milli Takımı, ülke tarihinde bir ilke imza atarak altın madalyanın sahibi oldu. 

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, "Dünya ve Avrupa, Türk cimnastiğini, Türk cimnastiğinin gelişimini konuşuyor" dedi. Ritmik cimnastik gibi finale kalmanın "hayal" gibi görüldüğü bir branşta altın madalya alarak çok umutlandıklarını ifade eden Çelen, "Çok mutluyuz, ritmik cimnastikçilerimiz bugün Ukrayna'da Avrupa şampiyonu oldu. Kızlarımıza inancımız tamdı. Emeği geçen antrenörlerimize, teknik kadromuza özellikle de sporcularımızın ailelerine çok teşekkür ediyorum." diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun arayarak tebrik ettiğini belirten Çelen, "Kendilerine minnettarız. Bu çocuklar bugünlerimiz, yarınlarımız dediler. Biz çok mutlu olduk, destek ve inançlarından dolayı bize güvenen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com