• Reklam
Reklam

Twitter,Amerika Seçimlerine Hazır!

Twitter,Önümüzde günlerde, Amerika'nın başkanlık seçimleri gerçekleşeceği için siyasilerin, gazetecilerin hesaplarının ele geçirilme riskini göz ardı edemeyeceklerini ve bu sebeple hesap çalınması riskine karşın siber güvenliğini arttıracağını açıkladı.

Reklam
Twitter,Amerika Seçimlerine Hazır!
18 Eylül 2020 - 05:47
  • Reklam

Twitter'dan yapılan açıklamada, bilgisayar korsanlarının siyasilerin ve gazetecilerin hesaplarını ele geçirme riskine karşı, daha gelişmiş savunma sistemleri kullanılacağı belirtildi.  

Açıklamada, seçimler öncesi ''bu tür güvenlik önlemlerinin alınmasının kritik bir önleyici adım'' olduğu ifade edildi.

Yüksek profilli hesapların güçlü parolalar kullanmasını gerektireceği belirtilen açıklamada, Twitter'ın parolaları sıfırlamak için e-posta veya telefon numarasıyla onay gerektiren bir ayarı etkinleştireceği ve bu hesaplara ayrıca iki aşamalı kimlik doğrulama kullanmalarını tavsiye edeceği kaydedildi. 

Twitter'da daha önce aralarında Amerika başkanlığı için yarışan Demokrat aday Joe Biden, eski Amerika Başkanı Barack Obama, iş adamları Bill Gates ve Elon Musk gibi milyonlarca takipçisi bulunan bazı hesaplar ele geçirilmiş ve  bu hesaplardan Bitcoin ile ilgili paylaşımlar yapılarak para gönderilmesi istenmişti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com