• Reklam
Reklam

Uğur Şahin: Aşımız Etkili Ama Yenisini de Yaparız

Geliştirdiği Koronavirüs aşısının mutasyona etkisi hakkında konuşan Uğur Şahin, Pfizer/BioNTech’in aşısının, mutasyona uğramış Koronavirüs’e de etkili olacağını ve gerekirse 6 hafta içinde yenisini de yapabileceklerini söyledi.

Reklam
Uğur Şahin: Aşımız Etkili Ama Yenisini de Yaparız
22 Aralık 2020 - 13:17
  • Reklam

Almanya’da Kovid-19 aşısını geliştiren ve BioNTech’in de kurucusu olan Prof. Dr. Uğur Şahin, Koronavirüs’ün uğradığı mutasyon hakkında açıklamada bulundu.

“Gerekirse 6 Haftada Yenisini Yaparız”
Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’e karşı çare olacak ilk aşıyı geliştiren Uğur Şahin, İngiltere'de görülen yeni mutasyona karşı da Pfizer/BioNTech aşısının etkili olacağını söyledi. 

Gerekirse 6 hafta içerisinde yenisini de yapabileceklerini söyleyen Şahin, yeni mutasyona karşı aşı geliştirebileceklerini söyledi.

“Aşımızın Etkili Olacağına Güveniyoruz”
Pfizer be BioNTech aşısının mutasyona karşı etkisiyle ilgili konuşan Şahin, "Elimizdeki aşının yeni türe karşı etkili olup olmadığını bilmiyoruz ama yeni tür eskisiyle yüzde 99 oranında protein benzerliğine sahip olduğu için aşının etkili olacağına bilimsel olarak güveniyoruz" dedi.

Koronavirüs aşısı henüz olmadığını fakat olmak istediğini ifade eden Uğur Şahin, çalışanlarının işlerine devam edebilmeleri için aşılanmalarının daha önemli olduğunu da sözlerine ekledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com