• Reklam

Washington'da Kızamık Salgını

Amerika Birleşik Devletleri’nde 18 eyalette çocukların aşılanması zorunlu değil. Aileler, inanç, etik değer gibi sebeplerle aşıyı reddedebiliyor. Bu eyaletlerden biri olan Washington’da kızamık salgını başladı.

Reklam
Washington'da Kızamık Salgını
03 Şubat 2019 - 23:56
  • Reklam

Washington eyaletinde kızamık salgını yayılıyor. Son 24 saat içinde en az 36 vaka Portland, Oregon ve Clark County doğrulandı. Salgının Hawaii adasında da görülmesi Sağlık kuruluşlarını harekete geçirdi. Hastalığın aşı olmamış çocuklarda yayıldığını tespit eden yetkililer, kızamık aşısı için çevre eyaletlerden destek istedi.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme merkezleri aşı güvenli olduğunu belirterek zorunlu aşılama yapılacağını duyurdu. 

Kızamık virüsü havadan yayılıyor ve günlerce ölmüyor. Eğer hasta bir çocuk bir odaya öksürürse aşı olmayan birinin hastalığa yakalanma ihtimali %90 olduğunu aktaran yetkilier "Enfekte çocuklu ebeveynlere, doktor muayenehaneleri ve Washington Gov. ınslee acil durum ilan ettiğini duyurdu.

Washington Eyaleti; Amerika Birleşik Devletleri'nin eyaletlerinden birisidir. Eyalet, Amerika Birleşik Devletleri'nin Büyük Okyanus kıyısındaki eyaletlerinin en kuzeyde olanıdır. Eyalet, Seattle, Spokane gibi ABD'nin sayılı büyük şehirlerini barındırır. Eyaletin kuzey sınırları Kanada'ya komşudur.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com