Washington Post’a ’FETÖ’yü geri verin’ ilanı

Washington Post'a 'FETÖ'yü geri verin' ilanı

Amerika Birleşik Devletleri'nin en etkin gazetelerinden olan Washington Post'ta tam sayfa FETÖ'yü geri verin ilanı yayınlandı. Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi TASC tarafından verilen ilan bugünkü sayısında çıktı

16 Temmuz 2019 - 00:12

TASC, ülkede yaşayan bir milyondan fazla Türk ve Türk kökenli adına Amerikalılardan Gülen’in Türkiye’ye iadesine ilişkin baskı yapmaları konusunda destek istedi.

İlanda, “Üç yıl önce bugün, 15 Temmuz 2016’da bir grup hain, Türk demokrasisine zarar vermek ve demokratik yollarla seçilmiş hükümeti devirmek için Türkiye’nin askeri malzemelerini Türk insanına karşı kullanarak başarısız bir darbe girişiminde bulundu. FETÖ elebaşına bağlı darbecilerin, başta Türkiye Büyük Millet Meclisi olmak üzere birçok kamu binasını bombaladığına işaret edilen ilanda, cesur Türk halkının darbeye karşı çıkmak için sokaklara dökülmesiyle 250’den fazla kişinin şehit, 2 binden fazla kişinin gazi oldu. denilerek şu ifadelere yer verildi: “ABD Mahkemesinin, 1993’te Dünya Ticaret Merkezi’nin bombalanmasında Şeyh Ömer Abdel-Rahman’ın vaazlarıyla takipçilerini yönlendirdiği sonucuna varması gibi, biz de Gülen’in de vaazlarıyla bu şiddete neden olduğuna inanıyoruz. Rahman, kışkırtıcı bir komplodan ömür boyu hapse mahkum edildi. Üzücü olan ise ABD, Gülen’in Türkiye’ye iadesini geciktirdiği her geçen gün, Türk insanının 15 Temmuz 2016’da yaşadığı dehşete karşılık adalet arayışını reddediyor.” denildi.

2019/07/2019-07-16-07-21-35.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tom Holland admits he was drunk when he convinced
Tom Holland admits he was drunk when he convinced
Simone Biles, boyfriend Stacey Ervin Jr. post stea
Simone Biles, boyfriend Stacey Ervin Jr. post stea