• Reklam

YouTuber'ın Beyin Yakan Hikâyesi

Tanıştıralım, kendisi Tayfun Demir. Geçmişte kendini ölü gösteren ancak bir yandan da YouTube'da oldukça popüler biri haline gelen bir isim. Bu olayı bu kadar ilginç kılan da bu zaten.

Reklam
Reklam
YouTuber'ın Beyin Yakan Hikâyesi
24 Eylül 2020 - 03:41
Reklam

Biz Tayfun Demir'i çektiği sincap ve hayvan videoları ile tanıyoruz aslında. Az buz değil, kendisinin YouTube'da 435 bin abonesi var. Ancak kendisinin bir de karanlık bir yüzü var, bu hikayenin ağzınızı açık bırakacağını düşünüyorum.
Tayfun Demir isimli şahıs, 2007 yılında sahte kimlikle bankadan kredi çekiyor. Tabii öncesinde de kendisinin çeşitli suçlardan dolayı hapis cezası bulunuyor. Tayfun Demir, tutuklanıyor; açık cezaevine girdikten sonra ise nasıl oluyorsa firar ediyor...

Bu firarın ardından kendisine sahte bir ölüm raporu düzenliyor ve kendisini sanki bir cinayete kurban gitmiş gibi gösteriyor. Hatta bu raporu bir yakınıymış gibi kendisinin götürüp verdiği de söylentiler arasında...
Neyse Tayfun Demir, bu belgeyi düzenledikten yaklaşık bir yıl sonra bu kez başka sahte bir kimlikle tekrar kredi çekmeye çalışıyor ve bu kez yakalanıyor. Tabii yakalandıktan sonra kendisini sahte belgeler düzenleyerek 'ölü' olarak gösterdiği ortaya çıkıyor.


2 yıl sonra şartlı tahliye ile hapishaneden çıkan Tayfun Demir, internette kendisi hakkındaki yazılanları sildiriyor. Birkaç yıl sonra da kendisine bir YouTube kanalı açarak hayvanlarla ilgili videolar çekmeye başlıyor... 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmasına bile katılmış kendisi!
Kendisine YouTube kanalında bu iddialar sorulduğunda da 'mağdur edildiğini' söylüyor. Hatta videolarında kendisinin bilgisayar mühendisi olduğunu bile söylüyor, inanabiliyor musunuz?
Ama huylu huyundan vazgeçer mi? Tabii ki de geçmiyor. Pılını pırtını toplayıp bir köye yerleşiyor ancak akıllanmıyor kendisi. Hayvanları kullanarak insanlardan para topluyor, yardım istiyor. Yani amacı anladığımız kadarıyla büyük bir vurgun yapmak...
Ha bu arada ufak bir detayı da atlamayalım. Kendisi gerçekten de adı Tayfun Demir olan ve masum olan birinin de adını kullanarak kendisini aklamaya çalışıyor. Adı Tayfun Demir olan başka bir kişiyi daha bu işlere karıştırınca diğer adam suçlardan beraat ettiğine dair bir belge alıyor. Dolandırıcı olan Tayfun Demir ise bu kişinin beraat belgesini kullanarak insanlara ve takipçilerine "Bakın ben suçsuzum" diyor. Bu nasıl bir iştir ya?
Ancak gelgelelim buna fırsatı olmuyor ünlü YouTuber'ın. Hapishaneden çıktıktan sonra da birçok suça karıştığı ortaya çıkıyor. Öyle ki dolandırıcılık, resmi evrakta sahtecilik, organ satışı gibi suçlardan hakkında 52 yıl ceza verildiği ortaya çıkıyor!


Kendisi altı aylık takibin sonunda yakalanarak cezaevine gönderiliyor. Vallahi çok şaşkınım! Siz ne diyorsunuz?

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com