• Reklam
Reklam

Yurter Özcan'dan Melih Gökçek'e Suç Duyurusu

Melih Gökçek, CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan’a yönelik iftira ve hakaret suçundan yargılanacak. Yurter Özcan tarafından açılan dava kabul edildi.

Reklam
Yurter Özcan'dan Melih Gökçek'e Suç Duyurusu
16 Aralık 2020 - 04:05 - Güncelleme: 16 Aralık 2020 - 19:13
  • Reklam

Ankara Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Melih Gökçek, CHP Washington Temsilcisi Yurter Özcan'a yönelik iftira ve hakaret suçlamasıyla, mahkeme önüne çıkacak. 

Yurter Özcan tarafından açılan iftira ve hakaret davası, kabul edildi. Davanın ilk duruşması 2 Mart 2021’de Ankara'da görülecek.

Melik Gökçek: FETÖ Sempatizanı
Melih Gökçek, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 140 bin TL maaş aldığını öne sürerek Özcan’a “FETÖ sempatizanı” demişti. 

Gökçek, iddiasının ardından konuşmasını destekleyen paylaşımlarda, “Yanlışsa son üç ay bordrolarını yayınlayın, düzeltelim” ifadelerini kullanmıştı.

Özcan, kendisine yapılan iddiaya yönelik, Gökçek halkından “hakaret ve iftira suçlamasıyla” şikayetçi oldu. Özcan'ın açtığı iftira ve hakaret davası ise mahkeme tarafından kabul edildi. Davanın ilk duruşması 2 Mart 2021’de Ankara Adliyesi'nde görülecek. 

Yurter Özcan: FETÖ’nün Hedefiydim
CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, avukatı aracılığıyla sunduğu dava dilekçesinde, FETÖ’nün Ergenekon kumpası döneminde hedef olduğunu belirtmişti. 

Özcan: Gökçek’nin İddia Ettiği Maaşı Almadım
Ankara Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Melih Gökçek’in iddia ettiği maaşı almadığını açıklayan Özcan, maaşının devlet sırrı olmadığını ve Gökçek’in bizzat kendisine ya da CHP Genel Merkezi’ne başvurup bu bilgiyi alabileceğini ifade etmişti.

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan’ın Dilekçesi:


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com