• Reklam

Zeyno Erkan'a Cumhurbaşkanı'na Hakaretten Dava

Amerika Birleşik Devletleri'nde Reza Zarrab davasını anlatmasıyla ünlenen Zeynep Erkan'a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretten dava açıldı. İhbar sonucu Cumhurbaşkanı'nın avukatı Hüseyin Aydın şikayetçi oldu.

Reklam
Zeyno Erkan'a Cumhurbaşkanı'na Hakaretten Dava
07 Nisan 2021 - 22:57
  • Reklam
Davanın yerel mahkemece beraatle sonuçlandığını dile getiren Zeyno Erkan, "Evime Konsolosluktan bir tebligat geldi. Hemen gittik, E-Devlet şifresi aldık. 2015 ve 2016 yılında halen yayınlanmakta olan Dünyaca ünlü karikatüristlerin 5 tane karikatürünü yorumsuz yayınladığımdan dolayı dava açılmış bana. Bu karikatüristler Dünya liderlerini çiziyor zaten. Bir hakaret yok. Sadece paylaşmışım. Mehmet Atilla diye biri benim hakkımda CİMER'e şikayette bulunmuş. Reza Zarrab davasını anlatırken, Devleti küçük düşürücü sözler sarfediyor diyerek şikayet etmiş. Sayın Cumhurbaşkanının avukatı Hüseyin Aydın'da bu karikatürleri gerekçe göstererek dava açmış. Dava sonucunda beraat ettim. Ama Avukat Aydın davayı istinafa taşımış." dedi.

Sosyal Medya hesabından uzun bir canlı yayın yapan Zeynep Erkan, "Ben Birleşmiş Milletlerde parmakla gösterilen biriyim. Hafta sonu yarı zamanlı takside çalışıyorum. Ben hayatım boyunca hiç kimseye hakaret etmedim. Cumhurbaşkanımıza hiç etmem." diyerek kendini savundu.

Olayı öğrendikten sonra Türkiye'den avukat bulduğunu belirten Erkan, "Avukatım hemen davaya müdahil oldu. Avukat Hüseyin Aydın'ın 12 sayfalık itirazına cevap yazdı. Şimdi Adana İstinaf mahkemesinde bekliyor. Dava dediklerini duyunca şok oldum. Annem babam tedirgin oldular." diye konuştu.
 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com