• Reklam

Zoom Toplantısında Silahlarını Sergiledi

ABD'de silah tutkusuyla tanınan Cumhuriyetçilerin Temsilciler Meclisi Üyesi Lauren Boebert, Zoom uygulamasıyla katıldığı komite toplantısında, arka fon olarak silahlarını sergileyince tepkilere yol açtı.

Reklam
Zoom Toplantısında Silahlarını Sergiledi
20 Şubat 2021 - 15:05
  • Reklam
Bireysel silahlanmanın serbest olduğu Amerika Birleşik Devletleri'nde, silahlanmayı savunanlar ve reddedenler ikiye bölünmüşken, Cumhuriyetçi Kongre Üyesi Lauren Boebert'in, Zoom üzerinden düzenlenen komite toplantısına, tüfeklerini sergileyerek katılması çok konuşuldu.
Cumhuriyetçilerden alkış, Demokratlardan ise tepki topladı.

Temsilciler Meclisi'nin Demokrat üyelerinden Katie Porter, "Yığılan bulaşıklarımın ve üreyen bakterilerin Zoom toplantılarında en tehlikeli arka fon olduğunu düşünürdüm..." diye yazdığı bir tweet ile durumu kınadı.

Boebert, ilk olarak, 6 Ocak'taki kongre baskınından sonra, çalışırken Glock marka tabancasını yanında taşıyacağını söyleyerek dikkatleri üzerine çekmişti. Olaydan bir hafta sonra dediğini yapan Boebert, Kongre binasındaki metal dedektörlerden geçerken cihazlar ötmüş, ancak çantasının aranmasına izin vermemişti.

ABD Anayasası'nda kişilerin bireysel silah bulundurma hakkı getiren değişikliğin de savunucularından olan Boebert'in, Colorado'daki Rifle'da 'Shooters Grill' adında bir restoranı var. İsimlere dikkat!

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com