• Reklam

ABD'deki Türk Facebook Grupları...

'Hayaller Amerika' kanalı Amerika'daki Türk Facebook grupları hakkında yorum yapıyor. Öncelikle bu grupları kuran herkese teşekkür ederek sözlerine başlıyor. Avrupa, Almanya, Fransa ve Hollanda'dan, kısacası dünyanın her yerinde yaşayan gurbetçi Türkler bu gruplara dahil oluyorlar, ama çoğunlukla Amerika'da yaşayanlar var. Peki bu grupların amacı ve faydası nedir?

Reklam
ABD'deki Türk Facebook Grupları...
27 Aralık 2020 - 16:24
  • Reklam
İnsanlar buralardan yurtdışı deneyimlerini paylaşıp birbirini bilgilendirebiliyor. Bu açıdan çok faydası oluyor. 'Hayaller Amerika' kanalı, şahsen çok işine yaradığını belirterek bir örnekle durumu açıklıyor:

Mesela; pandemi döneminde yaklaşık bundan 3 ay önce; Türkiye'den Amerika'ya gelmek isterken, uçuşlar açıldı mı açılmadı mı bir türlü bilgi edinememiş. Hatta THY'nin 444'lü numaralarından bile bilgi alamamış. Bu sebeple bir türlü cesaret edip bilet alamadığını ifade ediyor. O da yetmemiş; bileti alacağı acentedeki görevliden araştırmasını istemiş. Ve o da 2 günlük araştırmanın neticesinde, Türkiye'den THY'nin uçuşu olmadığını ve Amerika'ya gidemeyeceğini söylemiş.

Fakat; Amerika'daki Facebook gruplarına, "Türkiye'den B1 ve B2 turist ve ticari vizeler ile Türkiye'den Amerika'ya uçan var mı?" diye yazınca birçok olumlu cevap almış. Bu sayede cesaretle biletini alıp, ertesi gün de uçuşunu gerçekleştirmiş sorun yaşamadan.

Yani o dönem bilgi kirliliği yaşanmasına rağmen, bu gruplar sayesinde doğru bilgiye ulaşmış.

Gurbette yaşayan herkesin kendini yalnız hissetmemek ve karşılaştığı sorunlar hakkında doğru bilgiye ulaşması açısından, gerçekten çok gerekli ve faydalı olan bu grupların çoğalması dileğiyle...

KAYNAK: Hayaller Amerika

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com