• Reklam

ABD Dışişleri Bakanlığı Web Sitesi Hacklendi Mi?

11 Ocak Pazartesi günü, ABD Dışişleri Bakanlığı sitesinde yapılan bir güncelleme, Başkan Trump'ın ve Başkan Yardımcısı Pence'in görev sürelerinin 11 Ocak'ta sona erdiğini yazdı. Bakanlıkta çalışan bir şahsın yaptığı veya sitesnin hacklendiği gelen söylentiler arasında.

Reklam
ABD Dışişleri Bakanlığı Web Sitesi Hacklendi Mi?
12 Ocak 2021 - 13:52
  • Reklam
ABD Dışişleri Bakanlığı web sitesinde Pazartesi öğleden sonra, "Donald J. Trump’ın görev süresi 2021-01-11 19:49:00’da sona erdi" yazılı bir ekran çıktı. Sitede, Başkan Yardımcısı Mike Pence için de aynı mesaj yer aldı. Sosyal medyadaki kullanıcılar değişiklikleri saat 15:00'ten hemen önce fark ettiler, fakat bir saat içinde her iki sayfa da erişilemez hale geldi.

BuzzFeed News, değişiklikleri "hoşnutsuz bir çalışanın" yaptığını bildirdi. Dışişleri Bakanlığı temsilcileri, yoruma yanıt vermedi.

Dışişleri Bakanlığı'nın web sitesine müdahale, Trump yanlısı bir çetenin, başkan tarafından cesaretlendirilerek, geçen hafta polisle ölümcül bir çatışmada ABD Kongre Binası'nı işgal etmesinden sonra geldi. Pazartesi günü House Democrats, Trump'ı “Amerika Birleşik
Devletleri hükümetine karşı şiddeti kışkırtmakla” suçlayan bir bildiri yayınladı ve ayrıca Pence'i 25. Madde ile Başkan Trump'ı görevden almaya çağıran bir karar çıkarmak istedi.

Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, BuzzFeed News raporuna göre, yanlış bilgilerin state.gov sitesinde yayınlanmasına yönelik dahili bir soruşturma başlattı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com