Amerika'da Şükran Günü Tatili Başladı

Amerika’da bugün Şükran Günü (Thanksgiving) bayramı kutlanıyor. Amerikalılar geleneksel tatillerini aileleri ve arkadaşlarıyla geçiriyor. Ziyafet masaları, festivaller, Amerikan futbolu maçları bugünün vazgeçilmezlerinden. İndirimlerle birlikte yılbaşı alışverişleri de bugün başlıyor.

Amerika'da Şükran Günü Tatili Başladı
28 Kasım 2019 - 10:15

Şükran Günü’nde aileleri ve sevdikleriyle birarada olmak için milyonlarca insan seyahat ediyor. Bu rakamın bu yıl 49 milyon olduğu tahmin ediliyor. Kara, hava ve demiryolu taşımacılığında son 10 yılın en yoğun Şükran Günü tatili dönemi yaşanıyor.

ABD Başkanı da tatilde. Donald Trump Salı günü başkanlık yetkisini kutlanarak iki hindiyi Şükran Günü masasına ana yemek olmaktan kurtardı. Trump, tatilinin kalanını Florida’daki Mar-a-Lago malikanesinde geçiriyor.

Her Kasım ayının üçüncü perşembesinde kutlanan Şükran Günü aynı zamanda ABD’de tatil sezonunun da başlangıcı. Hemen ertesindeki Cuma gününde indirim sezonuna girilecek. “Kara Cuma” olarak bilinen günde yapılan büyük indirimlerle Amerikalılar Noel ve yeni yıl için dükkanlara ve alışveriş merkezlerine akın ediyor. Dün akşam başlayan şükran günü tatili nedeniyle havaalanları ve tren istasyonlarında yoğunluk yaşandı. Başta New York ve Los Angeles olmak üzere bir çok kenttin otoyollarında biriken araçlar trafiğin kilitlenmesine yol açtı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum