• Reklam
Reklam

Amerika'dan Demokrasi Projelerine Hibe

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, Türkiye genelinde geçerli yeni hibe programını açıkladı. Ankara Büyükelçiliği'nin resmi internet sitesinde yayınlanan programın ana konuları arasında 'demokratik değerlerin güçlendirilmesi' başlık yer alıyor.

Reklam
Amerika'dan Demokrasi Projelerine Hibe
24 Kasım 2020 - 13:48 - Güncelleme: 24 Kasım 2020 - 17:40
  • Reklam
Amerikan Büyükelçiliği'nin idaresinde uygulanacak hibe programında 'güvenliğin desteklenmesi', 'ekonomik refahın güçlendirilmesi, yeniliğin teşvik edilmesi, girişimciliğin artırılması ve dijital ekonominin geliştirilmesi', 'demokratik değerlerin güçlendirilmesi', 'Türkiye-ABD bağlarının güçlendirilmesi' olmak üzere 4 konu başlığı olduğu aktarıldı.

Duyuru metninin 'demokratik değerlerin güçlendirilmesi' bölümünde "Bu alandaki öneriler, Türkiye'de uluslararası insan hakları normlarına saygıyı güçlendirmeli, cinsiyete dayalı şiddete karşı koymalı, LGBTİ haklarını desteklemeli, hukukun üstünlüğünü ve ifade özgürlüğünü teşvik etmeli ve/veya Türk medyasının ve sivil toplumun insan haklarını ve özgürlüklerini savunma kapasitesini güçlendirmelidir. Bu programlar, Türk medyasını takip edenlere sunulan yanlış bilgi ve dezenformasyonu tespit etme ve bunlara yanıt verme konusunda yardımcı olmayı da amaçlayabilir" denildi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com