• Reklam
Reklam

Colorado'da Ürkütücü Semptomlar

ABD Colorado'da ürkütücü bir gelişme yaşandı. Aynı merkezde aşı olan 11 kişide ağır semptomlar çıkınca, aşı alanı kapatıldı. Hastaların semptomları da kamuoyu ile paylaşıldı.

Reklam
Colorado'da Ürkütücü Semptomlar
09 Nisan 2021 - 15:14 - Güncelleme: 09 Nisan 2021 - 21:35
  • Reklam
Aşı çalışmalarına hız veren Amerika'da, Colorado'daki bir aşı merkezinde Johnson & Johnson aşısı vurulan  11 kişi, ağır semptomlar geçirince panik yaşandı.

Colorado'daki Dick's Sporting Goods Park'ta kurulan merkezde aşı olan 11 kişi kısa bir süre sonra fenalaştı. Bir süre önce yeniden onay alan Johnson & Johnson'ın aşısını olan bu 11 kişide; mide bulantısı, baş dönmesi gibi yan etkilerin görülmesi üzerine, yetkililer aşı merkezini kapatarak önlem aldı.

Denver Post'un haberine göre, 11 kişiden ikisi hastaneye kaldırılırken, 9 kişi aşı merkezinde tedavi altına alındı. Yetkililerden, tek dozluk aşılardan sonra bu tip reaksiyonların normal olduğu açıklaması geldi. "Bugün Commerce City'de aşılanan kimsenin endişe etmesine gerek yok. Aşıdan sonra semptom olması normal." denildi.

Aşı sürecini yöneten Kevin Massey, o gün aynı merkezde aşılanan 1700'den fazla insandan sadece 11'inin hastalandığını söyledi.

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com