• Reklam
Reklam

Dr. Murat Kuzlu Üç Ayda Nasıl Green Card Aldı?

Old Dominion Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Teknolojisi Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışan Türk mühendis Dr. Murat Kuzlu'ya, Amerika'daki bilimsel çalışmalarında gösterdiği üstün başarıları sayesinde, üç ay gibi kısa sürede Green Card verildi. Türkiye'nin gururu Kuzlu ile Önce Vatan Gazetesi'nden Anıl Sural'ın yaptığı özel röportajı yayınlıyoruz.

Reklam
Dr. Murat Kuzlu Üç Ayda Nasıl Green Card Aldı?
24 Mayıs 2021 - 19:30
  • Reklam
"Dr. Murat Kuzlu'nun hikayesi Zonguldak'ın Devrek ilçesinde başlayıp Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Virginia'nın Norfolk şehrine kadar ulaşıyor. Kocaeli Üniversitesi'nde Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği'nde lisans, yüksek lisans ve doktorasını tamamlayan Murat Hoca daha sonra TÜBİTAK'ta çok önemli projelerde yer almış. Doktorasını tamamlayıp Virginia Teknik Üniversitesi'nde araştırma yapmak için gelince, ABD hikayesi de başlamış oluyor.

Akıllı şebekeler, haberleşme, siber güvenlik ve yapay zeka alanlarında çalışmalar yapıyor. NASA tarafından desteklenen Uluslararası Uzay İstasyonu, yapay zekanın akıllı şehirlerde uygulaması ve Blockchain uygulamaları projelerinde çalışmalarına devam ettiriyor.

Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek ve bunun için de elinden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğini belirten Murat Hoca araştırmalarının yanında öğretim görevlisi olarak dersler de veriyor.

3 ay gibi kısa bir sürede yeşil kart alan Murat Hoca'nın 10 yıldır ABD'de devam eden bilim hayatı üzerine konuştuk..."
Röportaın Tamamı
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com