• Reklam

Dünyaca Ünlü Türk Bilim Insanı Gözde Durmuş

Dünyanın En Başarılı Gençleri Arasında Bir Türk Kızı Gözde Durmuş. Çalışmalarıyla dünyaca ün kazanan genç bilim insanı Gözde Durmuş şimdi de JCI tarafından Dünyanın En Başarılı 10 Genci listesine seçildi.

Reklam
Dünyaca Ünlü Türk Bilim Insanı Gözde Durmuş
05 Ağustos 2020 - 23:51
  • Reklam

2019 yılında Stanford Üniversitesi'nde erken teşhis teknolojisi üzerinde çalışan Gözde Durmuş ,Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) tarafından düzenlenen 'Dünyanın en başarılı 20 genci' listesine girmeyi başarmıştı.
İzmir doğumlu 35 yaşındaki Durmuş, ODTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümündeki eğitimi boyunca Biyoteknoloji Araştırma Birimi'nde beyin kanseri ve kontrollü ilaç salım sistemleri üzerine çalıştı. Ayrıca, bir yandan da Harvard Tıp Fakültesi'nde doku mühendisliği üzerine araştırmalar yapmak üzere staja gitti.

Bu yıl ise Stanford Üniversitesi’nde kendi laboratuvarını kurup genetik ve kanser çalışmalarıyla dünyaca ünlü genç bilim insanı Gözde Durmuş JCI tarafından Dünyanın En Başarılı 10 Genci listesine seçildi. Medikal Innovasyonlar kategorisinde dünya birincisi oldu.

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Uğur Boyacı
    8 ay önce
    GÖZDE KIZIMIZ GİBİ GENÇLERİMİZ BİZİ GURURLANDIRIYOR. BÖYLE HABERLER; BİR NEBZE OLSUN İÇİMİZİ ISITIYOR. BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM GÖZDE! BİLGİ VE AKIL IŞIĞIN OLSUN...
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com