• Reklam
Reklam

Fethullah Gülen'in Yeğeni Yurtdışında Yakalandı

Fethullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yurt dışında Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonuyla yakalandığı ve Türkiye'ye götürüldüğü açıklandı. Operasyonun hangi ülkede gerçekleştiği hakkında ise bilgi verilmedi.

Reklam
Fethullah Gülen'in Yeğeni Yurtdışında Yakalandı
31 Mayıs 2021 - 17:33
  • Reklam
Selahaddin Gülen, silahlı terör örgütüne üye olma ve bir çocuğa cinsel saldırı suçlarından aranıyordu. Gülen Yapılanması'nda ülke liderleri ve üst düzey sorumlular arasındaki ilişkiyi sağlamakla görevli olan ve örgütün yardımıyla Türkiye'den kaçan Selahaddin Gülen, MİT operasyonuyla yakalandı ve Türkiye'ye götürüldü.

Hangi ülkede ele geçirildiğiyle ilgili açıklama yapılmazken, Kenya basını, Selahaddin Gülen'in kendi ülkelerinde yakalandığını yazdı. Gülen Yapılanması'nın Kenya'da da okulları bulunuyordu. Kenya'nın en büyük gazetelerinden The Standard 5 Mayıs'taki haberinde, Gülen'in Türk istihbarat görevlileri olduğu düşünülen kişiler tarafından, yerel polislerin de yardımıyla kaçırıldığını yazmıştı.

Selahattin Gülen'in eşi Seriyye Gülen de, 20 Mayıs'ta sosyal medyada yayınlanan bir videoda, eşinin 3 Mayıs'ta kim olduğunu bilmedikleri kişiler tarafından götürüldüğünü, bir daha da kendisinden haber alamadıklarını ve 5 Mayıs'ta Türkiye'ye götürüldüğünden şüphelendiğini söylemişti.

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com