• Reklam
Reklam

Hapishane'de Müslümanların Haklarından İstemiş

Amerika Birleşik Devletleri'nde 6 Ocak günü kongre baskınına katılan boynuzlu adam, hapishanede Müslümanlara verilen haklardan yararlanmak istedi.

Reklam
Hapishane'de Müslümanların Haklarından İstemiş
06 Şubat 2021 - 20:28
  • Reklam
ABD Kongre Binası'ndaki ayaklanmaya yüz boyası, gömleksiz ve boynuzlu tüylü şapka giydirmekle suçlanan Arizona'lı Jacob Chansley, Yahudi ve Müslümanlara uygulanan haklardan faydalanmak istedi.

Hapishanede Yahudi ve Müslümanaların inançlarına özgü yemekler çıktığını belirten Chansley'in avukatı, müvekkili için organik yiyecek verilmesini talep etti.

Washington hapishanesinde mahkeme gününü bekleyen Jacob Chansley, organik yiyecek servisi yapılmadığı için dokuz gündür yemek yemediğni bu nedenle ciddi sağlık sorunları yaşadığını belirtti.

Avukatı Albert Watkins, Chansley'nin geçen hafta Arizona'dan Washington'a nakledilmesinden bu yana 20 kilo verdiğini söyledi. Avukat, kendisini "QAnon Şamanı" olarak adlandıran Chansley, organik yemek yemeyi "şamanik inanç sisteminin ve yaşam tarzının" bir parçası olarak gördüğünü söyledi.

6 Ocak isyanından kaynaklanan suçlamalarla Arizona'da hapsedildiğinde, Chansley oradaki gözaltı tesisi organik yiyecek sunmadığı için günlerce yemek yemedi.

Bunun üzerine mahkeme, Chansley'in Müslüman ve Yahudilere uygulanan yemek ayrıcalığından Chansley'inde faydalanmasına karar verdi.
 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com