• Reklam

HÜRJET, Bu Sene Hazır!

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, jet motorlu eğitim uçağı Hürjet için “Bu yıl gövdesi ve motoru takılmış bir şekilde görülebilecek” dedi.

Reklam
HÜRJET, Bu Sene Hazır!
23 Ocak 2021 - 14:43
  • Reklam
"“HÜRJET bu yıl gövdesi motoru takılmış bir şekilde görülebilecek
Türk Havacılık ve Uzay Sanayi Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Dünya Gazetesi tarafından yapılan Kanaat Önderleri Programı’nda Hakan Güldağ, Şeref Oğuz ve Vahap Munyar’ın konuğu oldu. Tüm çalışmalar hakkında bilgi veren Kotil, jet motorlu eğitim uçağı Hürjet için “Bu yıl gövdesi motoru takılmış bir şekilde görülebilecek” dedi.

“Ülkemizin güvenliğine doğrudan katkı sağlamaya devam eden ANKA’larımızın teslimatlarına devam ediyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerimize 25 adet teslim ettik. ANKA’mızı baz alarak 17 ay gibi kısa sürede ilk uçuşunu yapan ANKA-2 AKSUNGUR’un test faaliyetleri devam ediyor. Özellikle son günlerde test faaliyet etkisini iyice artıran AKSUNGUR önce 49 saat havada kalarak, 12 adet MAM-L ise 28 saat uçarak çalışmalarımızda ne kadar kararlı olduğumuzu kanıtladı.

Helikopter üretimlerimizde ise bu denli alternatif helikopter üretimine sahip dünyada sayılı şirketler arasındayız. T129 ATAK ile başlayan helikopter üretim maceramız bugün özgün olarak Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri ve GÖKBEY gibi ürünlerin oluşmasına sebep oldu. Geçtiğimiz yıl 57. ATAK helikopterini Silahlı Kuvvetlerimize teslim ettik. İlk uçuşunu gerçekleştirdiğimiz GÖKBEY’in test süreçleri devam ediyor. Havacılıkta önemli bir yere sahip olan sertifikasyon uçuşunun ilkini geçtiğimiz yıl tamamladık. En yakın zamanda ise seri üretime geçmesini öngörüyoruz”
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com