• Reklam
Reklam

Joe Biden: 'Putin Bir Katil!'

Başkanlık seçimlerinde Moskova'nın müdahalesinin olduğu, çıkan raporlarla ispatlanınca, Başkan Joe Biden ilk defa sert bir şekilde Rusya'ya meydan okudu ve Putin'in bir katil olduğunu düşündüğünü söyledi.

Reklam
Joe Biden: 'Putin Bir Katil!'
17 Mart 2021 - 15:55 - Güncelleme: 17 Mart 2021 - 17:19
  • Reklam
Başkan Joe Biden, Rusya'ya meydan okudu ve Moskova'nın ABD seçimlerine müdahale etmesi sonucu bir bedel ödeyeceğini vurguladı. Ayrıca,"Rusya lideri Vladimir Putin'in bir katil olduğunu düşünüyorum." sözleri çok dikkat çekti.

ABD istihbarat yetkilileri, Rusya'nın son seçimde Joe Biden'a karşı eski başkan Donald Trump'ın müttefikleri ve yönetimi aracılığıyla yanıltıcı ve asılsız iddialar yaymaya çalıştığı sonucuna vardığını dün duyurmuştu.

15 sayfalık raporda, Trump'ın Rusya bağlantılı Ukraynalı kişiler aracılığıyla Biden hakkında asılsız iddialar yayarak Moskova'nın elini güçlendirdiği belirtildi.

Raporda Rus lider Putin hakkında ise, Moskova'nın ABD başkanlık seçimlerinde Trump'ın lehine müdahaleleri yönettiği ve onayladığı sonucuna varıldı.

Raporda diğer dış güçler açısından, Çin'in bir müdahale çabası uygulamadığı ve İran'ın da Trump aleyhine çabaladığı sonucuna varıldı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com