• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Julian Assange'ın babası sonunda patladı

WikiLeaks kurucusu Julian Assange’ın babası John Shipton, ‘İngiltere’nin Guantanamo’su’ olarak bilinen Belmarsh hapishanesindeki mahkumların, oğlunun tek kişilik hücreden koğuşa alınması yönünde hapishane yönetimine başvuruda bulunduğunu, başvurunun kabul edildiğini söyledi.

Reklam
Reklam
Julian Assange'ın babası sonunda patladı
30 Ocak 2020 - 19:38
Reklam

WikiLeaks kurucusu Julian Assange’ın babası John Shipton, oğluyla görüşeceği Belmarsh’a giden trende Sputnik’e röportaj verdi. Oğlunun, avukatları ve 3 mahkumun çabalarıyla tek kişilik hücreden koğuşa alındığı doğrulayan Assange’ın babası, "Mahkumların İngiltere, İsveç, Avustralya ve ABD olmak üzere dört hükümete göre çok daha fazla ahlaklı olması olağanüstü bir durum.

Mahkumlar, Julian’ın tek kişilik hücreden koğuşa taşınması için dilekçe veriyor. Bu harikulade!" dedi. Shipton, dilekçe sunan mahkumlardan birinin eşine 3 hafta önce telefon edip Assange’a verdikleri destekten dolayı teşekkür ettiğini belirtti. Oğluyla görüşebilmek için son yıllarda yaklaşık 30 kez Avustralya ve İngiltere arasında seyahat ettiğini belirten Assange’ın babası, Julian ile en son yaklaşık 2 ay önce görüşebildiğini anlattı.

Julian’ın durumunun acıklı olduğunu söyleyen Shipton, "(BM İşkenceyle Mücadele Özel Raportörü Nils) Melzer ve 160 doktorun analiz ve teşhisi çok net" dedi. Oğluyla Avrupa ülkelerinden birinde sığınma ve insani vize konularını görüşmeyi planladığını dile getiren Assange’ın babası, ABD’nin Assange’ı cezaevinde daha fazla tutabilmek için sürekli yeni suçlamalar ürettiğini, bunun Washington’un son yıllardaki politikaya uyduğunu söyledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam