Long Island Türk Derneği Kuruldu

Long Island Türk Derneği Kuruldu

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York eyaletine bağlı Long Island kentinde bir süredir Sivil Toplum kuruluşlarından yer alan Aycanım Çam başkanlığında Long Island Türk Derneği kuruldu.

26 Temmuz 2019 - 10:22 - Güncelleme: 26 Temmuz 2019 - 10:47

Önceki gün kurulan ve birlikte kahvaltılı toplantı düzenleyen Aycanım Çam derneğin kuruluşunu ilan etti. Resmi ismi American Turkish Association of Long Island ( ATALI ) olan derneğin ilk toplantısı Blu Babylon Mediterranean Restaurant yapıldı. Toplantıya Aycanim Çam, Cemil Yalcin, Tulga Tekman, TC Gülay Aydemir, Abdi Akgun, Mehmet Ummak, Cagdas Karakaslioglu, Handan Akten, Rustem Borluca,  Susan Hazer, Alper Çiftçikal, Filiz Çiftçikal, Kenan Tanrıkulu, Pakize Ozkan, Dilek Kapoglu, Sevda Sogunmez, Cigdem Karasu, Satılmış Kibaroğlu, Satılmış Kibaroglu katıldı.

Dernek başkanı Aycanım Çam Türk kültürünü Amerika'da tanıtacaklarını ifade ederek "Kendim uzun yılardan beri Long Island da yaşamaktayım Arkadaslarim ve ben buradaki Türk Amerikan Toplumunun daha güçlü ve daha organize olması için ciddi ve bütünleştirici bir dernek çatısi altında toplanmamız gerektiğini anladık, aramızdaki birlik beraberliğimizi sağlamak , burada yaşayan vatandaş ve soydaşlarımızın sesi olmak , onların sorunlarına çözümler bulmak bizim önem verdigimiz hedeflerimizdendir. Bu arada sizlerle paylaşmak istediğim diğer bir önemli konu da Long Island da eksik olan bu dernek kurma fikrini, beraber görev yaptığımız arkadaşlarlarimizla bir iki ay önce paylaşmiş ve Sayin Başkanımızin bu fikri bizimle iatisare etmesinden sonra derneğimizi kurma hayalini başarıyla gerçekleştirdik. Longıslandaki derneğimizin kurulma fikrinden itabaren dernekleşme sürecinde çok değerli Türk Amerikan Dernekleri Federasyonumuzun TAM desteğini almaktayız. Derneğimiz öncelikle Long Island da yaşayan Türkleri aynı Bayrak altında toplamayı ve bunu yaparkende bütün calışmalarımizda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin ışığında ÇAĞDAŞ ,LAİK ve DEMOKRATİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ davasından Asla vazgeçmeyecegimizi de belirtirim. Derneğimiz TÜRK Kültür vede Tarihini Tanıtıcı Paneller Konferanslar ve de Sergiller düzenleyecektir ." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Gossip Girl' boss on creating a 'Marvel'-like uni
'Gossip Girl' boss on creating a 'Marvel'-like uni
Kendall Jenner stepped out in the perfect party dr
Kendall Jenner stepped out in the perfect party dr