• Reklam
Reklam

Maryland'lı Sevinç ve Zeki Balımtaş

2 erkek çocuğu ile beraber Amerika Birleşik Devletleri'nin Maryland eyaletine yerleşen Balımtaş ailesi Maryland’ın artık yerli ve köklü ailelerinden sayılıyor. İşte o ailenin hikayesini Esra Öziskender yazdı.

Reklam
Maryland'lı Sevinç ve Zeki Balımtaş
19 Haziran 2021 - 20:07 - Güncelleme: 19 Haziran 2021 - 20:18
  • Reklam
Esra Öziskender yazdı;

Maryland'ın Sevinç Teyzesi ve Rahmetli Zeki Amcası

Sevinç Teyzeyi ve Zeki Amcayı, daha Amerika’ya taşınmadan önce, 25 yıl önce tanımış ve sevmiştim. Sevinç Teyze o zamanlar Amerika Kadınlar Birlikleri’nin Başkanı idi ve Türkiye’de okullara ve çocuklara yönelik çok güzel işler başarıyorlardı. Anne tarafım Adapazarı, Hendek'li. Çocukluğumun 7 yılı Hendek'te geçti. Hendek’li bir tanıdığımız ve büyüğümüz olan, kendisi de Amerika’da uzun yıllar yaşayıp 2011'de 86 yaşında vefat etmiş olan rahmetli Dr, Muzaffer Sofuoğlu vasıtası ile tanışmıştım Balımtaş ailesi ile (Muzaffer Bey’in haberini de bir başka sefere yapacağım.) Daha sonra annem ve rahmetli babamla da evlerini ziyaret ettik. Rahmetli Zeki Amca bize Maryland ve Washington DC'yi büyük bir zevkle bizzat kendisi gezdirmişti.

Maalesef Zeki amcamızı Mart 2020'de kaybettik. Nurlar içinde uyu Zeki Amca. 

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • TÜRK
    1 ay önce
    Cok güzel hatiralar, Sevic teyzeyi Amerika degistirmemis halen kendi Türk kültüründe yasiyor. Zaman ne cabuk gecmis, her zaman Türkiyeye temelli dönmek umudu ile yasamislar. Ayrica Atatür kü yanlarina almislar ve Türk olduklarini asla unutmamislar. Esra hanim bu güzel yazi icin cok tesekkürler.
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com